عکس/هامون پرآب می‌شود

۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۸ - کد خبر: 140196
عکس/هامون پرآب می‌شود

سلامت نیوز: به دنبال وقوع بارندگی های اخیر و تلاش سازمان حفاظت محیط زیست در رایزنی های مستمر با دولت افغانستان و نیز رفع موانع ورود آب، حجمی از آب از مبادی مختلف در بخش شمالی هامون از محل فراه رود وارد هامون صابوری شده است که این میزان در صورت ادامه بارندگی ها در کشور افغانستان در طول هفته های آتی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ( پام )؛ با توجه به تغییرات قابل ملاحظه ای که در اثر خشکسالی ایجاد شده است، این بخش تالاب نیازمند انجام عملیات تسطیح و خاکبرداری با هدف اصلاح شیب و تسهیل جریان آب در برخی نقاط خواهد بود. اداره کل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان در زمینه رفع موانع ورود آب به طور جدی پیگیر بوده و به عنوان مثال در نقاطی اقدام به نصب سیخور خورشیدی به جای خاکریز شده است.

پایگاه خبری تحلیلی خبر نیمروز نیز از ورود آب سیلاب به شهرستان نیمروز از رود فراه افغانستان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به افزایش بارندگی های اخیر در کشور افغانستان حجم ورودی آب به دریاچه هامون افزایش پیدا خواهد کرد.

یدالله شعیبی بخشدار مرکزی نیمروز با تایید این خبر خاطرنشان کرد: منابع محلی از دو روز قبل خبر ورود آب به حوزه شهرستان نیمروز از منطقه برجک کهنه بش دلبر را داده بودند که الحمد الله این امر صورت گرفته و آب در سطح دریاچه توسط بادهای منطقه سیستان در حال پخش است. آب حاصل از سیلاب به سرعت به نزدیکی جنگل در دریاچه هامون نزدیک شده و در حال حاضر از منطقه برج صابری عبور کرده است.

هامون

هامون

هامون

هامون

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73045s, 19q