جنین چه صداهایی را می‌شنود

۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۱۶:۴۵ - کد خبر: 140240

سلامت نیوز: صدا و اصوات مختلف می‌تواند به شدت بر افزایش سطح هوش جنین موثر باشد و در سالهای آتی سبب با هوش شدن او در هنگام تحصیل شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران با مطالعه بر روی اندازه مغز نوزادان بدنیا آمده دریافته‌اند به درستی صحبت کردن با جنین در حین بارداری از سوی والدین و اطرافیان می‌تواند باعث افزایش حجم مغز نوزاد و افزایش سطح هوش او در سالهای آتی پس از بدنیا آمدنش شود.

گفتنی است، در این پژوهش نوزدانی که حتی صدای ضبط شده مادران خود را در دوران جنینی شنیده بودند دارای مغزی بزرگتر از نوزدانی بودند که تنها صدای پس زمینه را در حین جنینی شنیده بودند.

صحبت‌ با جنین همچنین می‌تواند باعث افزایش مهارت های گفتاری او در سالهای بعد شود، صدای مادر جزو یکی از اولین تجربیات حسی نوزاد در حین رشد است و او همینطور می‌تواند صدای ضربان قلب مادر خود را نیز بشنود.

کارشناسان دانشگاه‌ه هاروارد که در این تحقیق حضور داشتند اعتقاد دارند صدای مادر و اطرافیان جنین باعث افزایش قدرت مرکز پردازش زبان در مغز کودک می‌شود و در آینده سبب زود به راه افتادن زبان کودک برای برقراری ارتباط با اطرافیان می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14243s, 19q