چرا فرزندم لکنت زبان دارد؟

۱۳۹۳/۱۲/۱۱ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 140283

سلامت نیوز:علل ايجاد لکنت زبان در کودکان مختلف است و براي درمان لکنت زبان کودک راه هايي وجود دارد. با ما همراه باشيد تا با اين روش ها آشنا شويد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،محققان ژن هاي متفاوتي را شناسايي کرده اند که در بروز مشکل گفتاري دخيل است. چندين سال قبل محققان توانستند سه ژن دخيل در اختلال گفتار را شناسايي کنند. اين ژن در ۱۲درصد از جمعيت افراد داراي لکنت زبان ديده شد. بنابراين ما مي دانيم که يک کودک با لکنت زبان متولد نمي شود، اما با يک استعداد طبيعي آمادگي اين اختلال توسعه پيدا مي کند. لکنت زبان يک اختلال چند عاملي است، حدود ۸۰درصد از موارد را مغز به تنهايي اصلاح مي کند و تا قبل از دوران بلوغ اين مشکل از بين مي رود. اما در ۲۰درصد از موارد، مشکل ادامه مي يابد.

اگر فرزند شما مشکل لکنت زبان دارد، براي کمک به او به توصيه هاي زير توجه کنيد:

- به سختي صحبت کردن گاهي باعث عصبي شدن کودک مي شود، در اين زمان با نوازش بازوان و شانه هايش او را آرام کنيد. اين رابطه، او را آرام خواهد کرد تا اين که دستوري بگوييد: «استراحت کن، آرام باش.»

- سعي کنيد وقتي با شما حرف مي زند به صحبت هاي او گوش دهيد، يک گوش دادن صد در صدي، يعني در آن زمان هيچ کار ديگري انجام ندهيد و به چشم هايش نگاه کنيد. براي اين که بهتر نگاهتان را ببيند، مقابلش بنشينيد. شما خوب مي دانيد تمرکز بر آن چه مي گويد به بيان او کمک خواهد کرد.

- شما نيز هنگامي که بااو صحبت مي کنيد، کلمات را به خوبي و آرامي بيان کنيد تا فرزندتان با تقليد از شما طرز بيان خود را تنظيم کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.74135s, 19q