شهرداری باز هم به قول‌هایش عمل نکرد

بهره‌برداری از خط ۳ مترو، شاید خرداد ۹۴

۱۳۹۳/۱۲/۱۱ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 140301

سلامت نیوز:تهران که به شدت با آلودگی هوا و ترافیک دست به گریبان است به ساخت خطوط مترو نیاز اساسی دارد. شورای شهر تهران و شهرداری همواره بر اولویت مترو بر دیگر پروژه‌های شهری تاکید می‌کنند اما همچنان بودجه‌هایی که برای ساخت مترو در نظر گرفته می‌شود به اعتقاد اعضای شورا کفاف ساخت سریع مترو را نمی‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی، چند روزی بیشتر به پایان سال ۹۳ نمانده است و باز هم قول‌های شهرداری درباره بهره‌برداری از خط ۳ مترو محقق نشد. این دومین سال پیاپی است که پیش‌بینی‌های شهرداری درباره افتتاح خط ۳ مترو درست از آب در نمی‌آید و تهران همچنان در انتظار پیوستن این خط به خطوط مترو است. محمود صلاحی، معاون برنامه‌ریزی توسعه شهری شهردار تهران هم می‌گوید خط ۳ در ماه‌های ابتدایی سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.


خط 3 طولانی خط مترو تهران است که 37 کیلومتر طول دارد. شهرداری سال گذشته قسمتی از این خط را افتتاح کرد هرچند عملا امکان استفاده از قسمت افتتاح شده وجود ندارد و سرفاصله قطارها حداقل 20 دقیقه است و در ایستگاه‌های بین 2 ایستگاه مبدا و مقصد هم توقف ندارند.

اما مدیران شهرداری تهران با قاطعیت زمان بهره‌برداری کامل از این خط را پایان سال 93 دانسته بودند. شهردار تهران و مدیرعامل مترو بارها درباره زمان بهره‌برداری از خط 3 صحبت کرده و این زمان را حداکثر تا پایان سال 93 اعلام کرده بودند. اما در حالیکه چند روزی بیشتر به پایان سال نمانده هیچ کس امیدوار نیست که قول‌های شهرداری محقق شود.

شهرداری بر اساس طرح برنامه 5 ساله دوم امسال باید حداقل 30 کیلومتر مترو به بهره‌برداری می‌رساند این در حالی است که خط 3 که از سال 89 در حال ساخت است هم آماده بهره‌برداری نشده است. اعضای شورای شهر تهران به تحویل این خط پیش از پایان سال امیدوار نیستند و حتی معاون شهردار تهران هم می‌گوید این خط به امسال نخواهد رسید.

محمود صلاحی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهردار تهران در گفتگو با CHN وضعیت خط 3 را در حال پیشرفت می‌داند اما معتقد است این خط در ماه‌های ابتدایی سال 94 به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته او خط 3 پیشرفت خوبی داشته و ریل‌گذاری شده است و ایستگاه‌ها هم در حال ساخت است و پیش‌بینی می‌شود در اردیبهشت و یا خرداد سال آینده افتتاح شود.

تهران که به شدت با آلودگی هوا و ترافیک دست به گریبان است به ساخت خطوط مترو نیاز اساسی دارد. شورای شهر تهران و شهرداری همواره بر اولویت مترو بر دیگر پروژه‌های شهری تاکید می‌کنند اما همچنان بودجه‌هایی که برای ساخت مترو در نظر گرفته می‌شود به اعتقاد اعضای شورا کفاف ساخت سریع مترو را نمی‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17389s, 19q