ماجرای افزایش ۱۲۰ درصدی تعرفه های پزشکی

۱۳۹۳/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۹ - کد خبر: 140327
ماجرای افزایش ۱۲۰ درصدی تعرفه های پزشکی

سلامت نیوز: رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، نسبت به اجرا نشدن تعرفه های پزشکی بر اساس کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، انتقاد کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه رشد مولفه های درون کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت براساس تواتری که گروه های پزشکی از آن استفاده می کنند با هم متفاوت و ناهمگون است، اظهار داشت: این تصور که بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ درصد تعرفه های پزشکی تغییر کرده است، عملا وجود ندارد. ضمن اینکه در بسته تعریفی تعرفه ای بین ۳۸ تا ۴۰ درصد به کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات تعلق داشت.

وی افزود: به دلیل عدم همکاری بیمه های تکمیلی عملا هنوز هیچ دریافتی بر اساس کتاب در بخش خصوصی اتفاق نیافتاده در حالی که بخش زیادی از بیماران با بیمه تکمیلی به بیمارستان های خصوصی مراجعه می کنند.

زالی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵ ماه از ابلاغ این کتاب گذشته است، ادامه داد: پزشکان بخش خصوصی گلایه جدی دارند زیرا معتقدند که این کتاب را اجرا می کنند و آمادگی خود را برای پایبندی به تعرفه ها اعلام کرده اند اما در عمل به دلیل عدم همکاری بیمه ها ی تکمیلی هیچ پرداختی در ماه های اخیر بر اساس این کتاب صورت نگرفته است.

وی به برگزاری جلسه ای با مدیران عامل بیمارستان های خصوصی اشاره کرد و اظهار داشت: عملا تمامی پرداختها یا با تاخیرقابل توجه صورت می گیرد یا بصورت علی الحساب بوده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تغییرات این کتاب در نظام تعرفه گذاری موثر واقع شود باید پزشکان به نوعی کاربرد این کتاب را در عرصه دولتی و خصوصی درک کنند که این امر محقق نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
دیگه برخی دکتر ها مریض ها را توریست می پندارند یکی بشون بگه مگه آدم مریض توان پرداخت هزینه داروهاش هم بر نمیاد حالا تعرفه پرشکی هم براشون کمه بعضی از این پزشکان محترم شغلشون شده تجارت مریض یعنی امروز برو این دارو بخور 10 روز دیگه برگزد یکیشون میگفت 18 ساعت کار می کنم هنوز وقت کم میارم مگه پزشک کم داریم مگه مریض انقدر زیاد شده والله اینطور هم نیس اونا مریضا را میکشونن به مطب
0.4068s, 20q