رئیس انجمن بیهوشی ایران:

دستگاه جدید سنجش عمق بیهوشی توسط ایرانیان ساخته شد

۱۳۸۷/۰۹/۲۴ - ۱۴:۰۸ - کد خبر: 14033
دستگاه جدید سنجش عمق بیهوشی توسط ایرانیان ساخته شد
محمد مهدی قیامت درگفتگو با خبرنگارسلامت نیوز افزود: سرعت اندازه گیری عمق بیهوشی و درصد خطای این دستگاه بسیار کم و نسبت به روش های مرسوم پیشین و کنونی مورد استفاده جامعه پزشکی ، از اطمینان بیشتری برخوردار است.
وی بااعلام اینکه درحال حاضر نمی توانم اطلاعات جزئی یا حتی نام این دستگاه را فاش کنم بیان کرد: برای تولید کثیر و عرضه آن در بازاربه همکاری جدی و تنگاتنگ مسئولین کشوری نیاز داریم.
رئیس انجمن بیهوشی ایران با اشاره به اینکه حساسیت این دستگاه بسیار بالا است و با کوچکترین علائم ، حال بیمار را به پزشک هشدار می دهد خاطرنشان کرد: این دستگاه هم درکشور و هم دردنیا به تایید رسیده است.
وی تصریح کرد: درحال حاضر عمق بیهوشی به روش های مختلف و براساس فاکتورهای بیولوژیکی اندازه گیری می شود.
قیامت با بیان اینکه این دستگاه با همکاری انجمن بیهوشی ایران و دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است اشاره کرد: علائم مختلف بیهوشی از جملهPIS و PEG و آنتروپی ساخته شده است.
وی گفت: در وضعيت فعلي، بيهوشي به هنگام عمل جراحي كاملاً به تجربه متخصص بيهوشي وابسته است و بر مبناي علايم باليني صورت مي‌گيرد.
رئیس انجمن بیهوشی ایران افزود: از آنجا كه اين مشخصه‌ها هميشه با اطمينان كافي در دسترس نبوده و به طور غيرمستقيم به عمق بيهوشي وابسته است، تصميم‌گيري پزشك را با خطا همراه مي‌كند بنابراین لزوم وجود روشي براي تعيين دقيق وضع هوشياري بيمار، بيش از پيش ضروري به نظر مي‌رسد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.01082s, 18q