پیشنهاد کمیسیون اجتماعی مجلس برای حل مشکل بازنشستگان صنعت فولاد/با استیضاح وزیر مشکلی حل نمی‌شود

۱۳۹۳/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 140373

سلامت نیوز: رئیس‌کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با استیضاح علی ربیعی وزیر کار و رفاه امور اجتماعی مشکل بازنشستگان صندوق صنعت فولاد کشور حل نمی‌شود.

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره عدم پرداخت مطالبات اعضای صندوق بازنشستگی فولاد کشور گفت: با استیضاح وزیر کار و رفاه امور اجتماعی به جایی نمی‌رسیم، اگر دلسوزیم و در راه خدا کار می‌کنیم باید مشکلات آن‌ها را حل کنیم.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روزگذشته کمیسیون اجتماعی پیشنهاد داد که خوشبختانه تصویب شد و قرار شد وزارت صنعت، معدن و تجارت 40 درصد از درآمد حاصل از دخانیات که 50 میلیارد تومان است را در اختیار صندوق بازنشستگی فولاد کشور قرار دهد.

وی افزود: مجلس به خصوص کمیسیون تلفیق آمادگی دارد تا مشکل شب عید اعضای صندوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور را حل کنند و حقشان پرداخت شود.

عزیزی بیان کرد: آن‌ها چندین سال زیر زمین کار کردند به امید این که روزی باز نشسته می‌شوند و آرامش پیدا می‌کنند اما اکنون دغدغه 30 سال پرداخت بیمه را دارند که بسیار است و با شرعیات و اخلاقیات دینی منافات دارد.

وی تصریح کرد: اقدام مجلس در پرداخت حقوق معوقه بازنشستگان صنعت فولاد کشور یک وظیفه است و باید بدهی 20 هزار میلیارد تومانی دولت به آن‌ها پرداخت شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نمایندگان تلاش کنند به پیشنهاد کمیسیون اجتماعی برای حل بازنشستگان صنعت فولاد کشور رأی داده شود تا مشکل آن‌ها حل شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.02623s, 18q