زيتون موثر براي مقابله با پوكي استخوان و پيري زودرس

۱۳۸۷/۰۹/۲۴ - ۱۴:۳۴ - کد خبر: 14041
زيتون موثر براي مقابله با پوكي استخوان و پيري زودرس
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، زيتون داراي تركيبات مختلفي مانند آب 60 درصد، روغن 20 درصد، قند 10 درصد، پروتئين، مواد معدني، كلسيم و سلولز است و 100 گرم ميوه آن 224 كالري انرژي دارد.

رنگ زيتون هنگام رسيدن از سبز كم‌رنگ به رنگ بنفش و قرمز و انواع سياه تغيير مي‌كند.

دانه زيتون بدون انجام عمليات فراوري قابل مصرف نيست و بصورت كنسرو شده و پرورده مي‌توان مصرف كرد كه بصورت سنتي و صنعتي در بازار ايران عرضه مي‌شود.

همچنين تفاوت ارقام، ميزان رسيدن ميوه، روش برداشت و استخراج آن از مهمترين معيارهاي تعيين‌كننده كيفيت روغن محسوب مي‌شود و از زيتون نارس روغن سبزرنگ و از رسيده آن، روغن زرد توليد مي‌شود كه رنگ سبز روغن نمي‌تواند نشانه كيفيت خوب آن باشد.

همچنين با مصرف روزانه فرآورده‌هاي زيتون علاوه بر تامين نيازهاي غذايي بدن، بعنوان دارو هم مي‌توان از اين ميوه استفاده كرد.همچنين روغن زيتون اثر شديدي بر عليه تومورهاي خوش‌خيم مانند پروستات و لوله گوارش دارد و جيره غذايي روغن زيتون ميزان آسيب‌هاي سرطاني را كاهش مي‌دهد.

مصرف منظم روغن زيتون براي افرادي كه فشارخون بالا دارند، مفيد است و در درازمدت باعث تنظيم فشار خون مي‌شود و از اثر زيانبار فشار خون بر روي بدن ازجمله سكته قلبي و مغزي در اثر پاره ‌شدن رگ‌هاي اصلي بوجود مي‌آيد، جلوگيري مي‌كند.

همچنين روغن زيتون در جلوگيري از تشكيل لخته خون و تجمع لخته‌ها، تاثير دارد و مصرف منظم آن خطر توسعه التهاب روماتيسمي بدن كاهش يافته و از بي‌نظمي‌هاي دستگاه گوارش جلوگيري مي‌كند.

گفتني است با مصرف فرآورده‌هاي زيتون مي‌توان با مشكل پوكي استخوان و پيري زودرس به مقابله پرداخت و سيستم ايمني بدن را تقويت كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.20921s, 18q