مصرف انار در کاهش تاثير آلودگي هوا برروي چشم موثر است

۱۳۸۷/۰۹/۲۴ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 14049
 مصرف انار در کاهش تاثير آلودگي هوا برروي چشم موثر است
دکتر شاهرخ ميلان در گفت و گو با ايرنا افزود: افزايش ميزان مصرف مايعات، نارنج و چاي سرد نيز، به دليل دارا بودن ويتامين هاي آنتي اکسيدان بخصوص ويتامين C و ريزمغذي"روي" و "فلاوينوئيد" نيز، در کاهش تاثير آلودگي هوا بر روي چشم ها موثر مي باشند.
وي، با بيان اينکه آلودگي هوا به دليل کاهش در خون رساني به چشم سبب بروز تاري ديد در فرد مي شود، اظهار داشت: آلودگي هوا پس از بروز تاري ديد و عدم درمان، مي تواند سبب تيره ديدن اجسام و محيط شود به گونه اي که معمولا مبتلايان به اين عارضه، محيط اطراف خود را خاکستري و يا تاريک تر مي بينند.
وي، با بيان اينکه قدرت چسبندگي منواکسيدکربن به گلبول هاي سرخ 200 برابر اکسيژن است، اظهار داشت: منواکسيد کربن شش ساعت زمان مي برد تا از خون خارج شود.
ميلان افزود: ذرات موجود در هواي آلوده همچون سرب نيز، با غلظت 60 ميکروگرم در دسي ليتر پلاسما سبب افزايش ورم مغز مي شود که سردرد، کاهش ديد، کم خوني و افسردگي از علائم مسموميت با آن است.
اين متخصص گفت: ذرات موجود در هوا با ايجاد تغييرات PH (اسيديته) محيط چشم را مقداري اسيدي مي کند و سبب ايجاد سوزش، قرمزي و اشک ريزش در افراد مي شود.
وي تاکيد کرد: بروز علائم ناشي از آلودگي هوا بر روي موتورسيکلت سواران 20 برابر ديگران است.
ميلان اظهار داشت: همچنين، آلودگي هوا در بيماراني که التهاب سطحي قرنيه دارند و مبتلايان به التهاب لبه پلک، سبب شدت يافتن بيماري آنها مي شود.
وي افزود: آثار آلودگي هوا و بروز علائمي همچون خارش، سوزش، اشک ريزش و قرمزي لبه پلک در اطفال به دليل حساس بودن چشم هاي آنها و نيز، در افراد بالاي 50 سال به دليل ضعف بدن، بيشتر است.
وي، با اشاره به راه هاي کاهش تاثيرگذاري آلودگي هوا بر روي چشم گفت: کاهش تردد در مناطق پرترافيک و آلوده، عدم استفاده از موتورسيکلت براي تردد در شهر و استفاده از عينک هاي پوشاننده چشم در کاهش ميزان تاثير گذاري آلودگي هوا بر روي چشم ها موثر هستند.
ميلان، با بيان اينکه افراد در صورت بروز علائمي همچون قرمزي، اشک ريزش و تاري ديد بايد به پزشک مراجعه کنند تا از شدت بيماري پيشگيري شود، يادآور شد: داروهايي همچون قطره هاي چشمي ضد التهاب، ضد عفوني کننده و داروهاي رفع مسموميت اعصاب مغز، براي درمان ناراحتي هاي چشمي ناشي از آلودگي هوا موثر هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.16668s, 18q