رییس مرکز مدیریت توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت:

10 ميليون حاشیه نشین، زير پوشش خدمات بهداشتی و درمانی اولیه

۱۳۹۳/۱۲/۱۲ - ۱۷:۱۸ - کد خبر: 140607

سلامت نیوز: رییس مرکز مدیریت توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت از ارائه بسته خدمات بهداشتی و درمانی اولیه برای 10 ميليون و صد هزار نفر از حاشیه نشینان کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر، قراردادهای مربوطه برای ارائه اين خدمات به حاشیه نشینان استان هاي خراسان رضوي، آذربايجان شرقي و كرج منعقد شده است و تا پايان بهار 93 تمامي حاشيه نشينان كشور اين خدمات را دريافت خواهند كرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي راديو سلامت، دكتر ناصر كلانتري، رییس مرکز مدیریت توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت، در برنامه «ره آورد» شبكه راديويي سلامت با اشاره به ابلاغ بسته خدمات بهداشتی و درمانی اولیه برای حاشیه نشینان کشور به دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: بسته خدمات بهداشتی و درمانی اولیه برای حاشیه نشینان کشور بر اساس ساختار خصوصي تحت عنوان شرکت های ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی و تعاوني ها به حاشیه نشینان، مناقصه برگزار شده تا از آنان خرید خدمت شود.
وي ادامه داد: در حال حاضر، قراردادهای مربوطه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اولیه برای حاشیه نشینان استان هاي خراسان رضوي، آذربايجان شرقي و كرج به ميزان 3 ميليون نفر منعقد شده است. در اين بسته خدماتي برنامه هایی برای اقشار و گروه های سنی مختلف از جمله زنان باردار و شیرده، کودکان زیر پنج سال، نوجوانان، میانسالان و سالمندان پیش بینی شده است؛ و برای حاشیه نشینان خدماتی همچون غربالگری، آموزش بیماری ها، بهداشت محیط، واکسیناسیون و برنامه های پیشگیری از بیماری ها به آنان ارایه شود.
کلانتري در ادامه بيان كرد: خدمات پايه سلامت که وزارت بهداشت تعريف کرده است و توسعه مراقبتهاي اوليه از طريق پرداخت سرانه با مشارکت بخش خصوصي و دولتي ارايه مي‌شود. اميدواريم كه شبکه فعال خدمات بهداشتی و درمانی اولیه علاوه بر مناطق روستایی، حاشیه شهر ها و شهر های کمتر از 20 هزار تن، به شهرهای با جمعیت بالای 50 هزار تن و حتی کلانشهرها نیز گسترش یابد.
رييس مرکز مديريت شبکه وزارت بهداشت در پايان اظهاركرد:در برنامه ارتقاء خدمات سلامت در حاشيه شهرها مردم در اين مناطق تحت پوشش واکسيناسيون، مراقبت کودکان (پايش رشد و تغذيه)، مراقبت مادران باردار(توجه خاص به مکمل‌هاي مورد نياز) و غيره قرار مي‌گيرند. با اجرای برنامه بهداشتی و درمانی اولیه برای حاشیه نشین ها، بیماری هایی ماندد دیابت، فشارخون و بیماری های قلبی و عروقی به موقع شناسایی می شود

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.02243s, 19q