انگور قندخون را نيز تنظيم مي‌كند و در كنترل فشارخون موثر است

۱۳۸۷/۰۹/۲۵ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 14063
انگور قندخون را نيز تنظيم مي‌كند و در كنترل فشارخون موثر است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، امروزه در طب درمان‌هاي طبيعي (نتروپت) از رژيم‌هاي مختلف انگور استفاده مي‌كنند.

همچنين اين ميوه را براي درمان بيماري‌هاي يبوست،‌ عوارض رماتيسم، كم‌خوني و حتي پيشگيري از سرطان سودمند مي‌دانند‌.

انگور هم لاغركننده و هم چاق كننده است، بدين گونه كه اگر انگور را از صبح تا ظهر خالي ميل كنيد، لاغر كننده است و اگر آن را همراه با غذا ميل كنيد چاق كننده است.

توجه داشته باشيد وقتي انگور ميل مي‌كنيد پس آن آب سرد ننوشيد و يا ميوه‌هاي خشك مانند برگه هلو و غيره را با انگور و آب ميل نكنيد، زيرا دچار دل درد مي‌شويد.

يكي از خواص انگور، صاف كننده و مولد خون بودن آن است‌. انگور قند خون را نيز تنظيم مي‌كند.به علاوه انگور قرمز براي تصفيه خون و خون سازي از انگور سبز هم بهتر است. البته افرادي كه قند خون پايين دارند مي‌توانند از انگور بهره زيادي ببرند‌. بنابراين سعي كنيد هميشه انگور همراه داشته باشيد و چند بار در روز از آن ميل كنيد‌.

انگور يكي از ميوه‌هاي ضد سرطان شناخته شده است و اين بخاطر خواص ضد عفوني كنندگي آن است‌. افرادي كه در دوره نقاهت بيماري هستند و يا ضعف عمومي ‌بدن دارند و در نتيجه قدرت دفاعي بدن آنها كم شده است، سعي كنند از انگور، هويچ، سيب و هلو ، به مقدار زيادي استفاده كنند‌. البته اين ميوه‌ها را با هم در آب ميوه‌گيري ريخته و آب ميوه حاصل شده را جرعه جرعه در طول روز بنوشند‌.

گفتني است انگور پتاسيم زيادي دارد كه به جبران ضعف بدن كمك مي‌كند و در كنترل فشارخون موثر است. انگور و سيب هر دو ميوه‌هاي بهشتي هستند كه افراد مبتلا به ناراحتي‌هاي قلب و اعصاب مي‌توانند آب آن را نيز در طي روز بنوشند‌.

انگور براي سلامتي قلب، ريه و كليه مفيد است و بعلت داشتن املاح و مواد سلولزي، ملين و مدر بوده و براي مبتلايان به اوره بالاي خون (نقرس) مناسب و سازگار است‌. اين نكته را هم بدانيد يبوست كه عوارض آن بي‌اشتهايي، نفخ، سردرد،‌ تشنگي مفرط و بدبويي دهان است با خوردن آب انگور تازه برطرف مي‌شود‌.

شايان ذکر است انگور در درمان يبوست، التهاب معده و روده ها و شيره انگور خاصيت ملين دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.90581s, 18q