وضعيت جسماني دو دانش‌آموز حادثه دیده انفجار مین مساعد نيست

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۷:۲۸ - کد خبر: 140632

سلامت نیوز:شرايط جسماني دو نفر از پنج دانش‌آموزي كه عصر يكشنبه در منطقه كنجاچم ايلام به علت انفجار مين مصدوم شدند، مساعد نيست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد ، مجتبي خالدي، سخنگوي اورژانس كشور با اعلام اين خبر به گفت: يكي از دانش‌آموزان در اين حادثه از ناحيه مچ پاي چپ دچار جراحت شده بود كه صبح سه شنبه از بيمارستان امام خميني (ره) ايلام براي عمل جراحي به بيمارستان گلستان منتقل شد با اين حال پس از عمل جراحي به نظر مي‌رسد كه به دليل شدت جراحات وارده اين دانش‌آموز پاي خود را از دست بدهد. اين در حالي است كه اين دانش‌آموز ١٢ ساله از ناحيه شكم نيز دچار سوختگي ٧٠ درصدي شده و اقدامات درماني روي او همچنان ادامه دارد.

بر اثر اين انفجار، يك دانش‌آموز هفت ساله نيز از ناحيه قرنيه چشم راست به‌شدت دچار آسيب شده است كه صبح ديروز پس از انتقال به بيمارستان حضرت رسول (ص) تهران، عمل جراحي روي او انجام شد با اين حال هنوز برگشت بينايي چشم او در هاله‌اي از ابهام فرو رفته است. خالدي درباره شرايط جسماني اين كودك نيز گفت: اين دانش‌آموز به دليل ورود جسم خارجي به چشم دچار جراحت شده بود كه پس از انتقال به بيمارستان حضرت رسول (ص) تهران مورد عمل جراحي قرار گرفت كه روز چهارشنبه پانسمان چشم او باز خواهد شد و آن زمان مي‌توان درباره شرايط بينايي او نظر داد. به گفته خالدي، پزشكان عمل جراحي را موفقيت‌آميز مي‌دانند با اين حال اعلام نظر قطعي با گذشت زمان امكان پذير خواهد بود. اين در حالي است كه شرايط جسماني سه دانش‌آموز ديگر «رضايت بخش» اعلام شده است اما آسيبي كه از اين انفجار به اين كودكان هفت تا ١٢ ساله رسيده، دلخراش‌تر از آن است كه بتوان آن را رضايت بخش خواند. مهين علي‌پور، مدير روابط عمومي اورژانس كشور درباره آخرين وضعيت اين دانش‌آموزان گفت: يكي از اين دانش‌آموزان ٩ ساله از ناحيه صورت و اندام فوقاني دچار سوختگي ٥٠ درصدي شد كه از طريق بالگرد به بيمارستان طالقاني اهواز منتقل شد. بدن دو دانش‌آموز ١١ و هشت ساله ديگر نيز در اين انفجار ٣٥ درصد دچار سوختگي شد كه با انتقال آنها به بيمارستان طالقاني اهواز مراحل درماني شان در حال پيگيري است. علي‌پور وضعيت اين كودكان را «حاد» توصيف كرده و احتمال داده است كه در صورت تشخيص پزشكان معالج و ارايه درخواست از سوي دانشگاه علوم پزشكي اهواز، اين دانش‌آموزان نيز به بيمارستان‌هاي تهران منتقل شوند. عصر يكشنبه ۱۰ اسفند ماه، انفجار خمپاره باقي‌مانده از جنگ هشت ساله ايران و عراق، منجر به زخمي‌شدن پنج كودك از عشاير ايلام شد. پيش از اين نيز در ۲۴ آذر ۹۳ انفجار يك چاشني در روستاي گاگل از توابع مريوان، باعث جراحت كودكي ١٢ ساله از ناحيه چشم چپ شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66357s, 19q