عوامل کاهش کیفیت خدمات پرستاری

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۲ - کد خبر: 140693

سلامت نیوز: قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت: کمبود نیروی پرستار و ساعات کار زیاد در کاهش کیفیت خدمات پرستاران موثر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ؛ احمد نجاتیان روز سه شنبه در چهارمین همایش کشوری راهکارهای ارتقای خدمات پرستاری و مامایی در یزد بر تنظیم مقررات پرستاری در کشور تاکید کرد و گفت: در آینده سیستم ارزیابی صلاحیت حرفه ای در پرستاری و مامایی در کشور اجرایی خواهد شد.

وی بر اهمیت حفاظت از سلامتی مردم تاکید و اظهار کرد: سیستم آموزشی باید استانداردهای لازم را داشته باشد تا پرستار تربیت کند و سپس پرستار بتواند خدمات با کیفیت ارائه دهد.

عضو هیات رییسه انجمن علمی مامایی کشور هم در این نشست با اشاره به جایگاه خدمات مامایی در پیشبرد طرح تحول نظام سلامت گفت : 57 درصد تولدها در کشور از طریق سزارین صورت می گیرد و 90 درصد MRI های انجام شده نرمال است.

ناهید خداکرمی افزود: هم اینک تعداد دستگاه های سونوگرافی و MRI کشور ما برابر با 16 کشور عضو اتحادیه اروپاست ولی به لحاظ تعداد سونوگرافی و ام آر ای های انجام شده آمار ما چندین برابر آنها است.

خداکرمی خاطرنشان کرد: همچنین میانگین بستری در مراقبت ویژه نوزادان مراکز درمانی در حال افزایش است.

چهارمین همایش کشوری راهکارهای ارتقاء کیفیت خدمات پرستاری و مامایی با حضور 700 نفر از متخصصین، اساتید، پرستاران، ماماها و دانشجویان سراسر کشور روز سه شنبه در یزد آغاز شده و سه روز ادامه دارد.

مراقبت های بهداشتی و درمانی، مدیریت اخلاق ، ارتباطات حرفه ای آموزش ، مشاوره با مددجو و آموزش فناوری اطلاعات بخش دانشجویی از مهمترین محور های این همایش است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
معصومه
ما خواستار مطالبات ب حق پرستاری هستیم و تا اخر راه از پا نمینشینم.قانون تعرفه گذاری باید هر چه سریعتر اجرا شود.تاخیر هفت ساله بس است.تبعیضها باید برداشته شود.
حامد
ما تا آخرین لحظه پیگیر مطالبات پرستاری هستیم
حامد nurse
پرستاران خواهان اجرای بی قید و شرط تعرفه گذاری خدمات پرستاری هستن!!
mahsa
فقط وفقط اجرای تعرفه گذاری پرستاری
طاهره فراهانی
همه پرستاران خواهان اجرای کامل قانون تعرفه گذاری و عدالت در پرداختها تا تفاوت حداکثر 3 برابری می باشد.
مهران
تنها خواسته مشروع پرستاران اجرای طرح جای مانده ی تعرفه گذاری خدمات پرستاری است لطفا پیگیرمطالبات بحق ماباشید...ممنون
amir
ما تا آخرین لحظه پیگیر مطالبات پرستاری هستیم
مهران
تنها راه حل اساسی اجرای بی چون و چرای مطالبات پرستاری و قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است. با تشکر
0.23921s, 27q