9 ماه انتظار

تعلل مجلس در بررسي طرح جمعيت و تعالي خانواده

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۲ - کد خبر: 140708

سلامت نیوز: در حالي که آمار مواليد و نرخ زاد و ولد در کشور نگران کننده است و انتظار مي رود که مسئولان در اسرع وقت به دنبال راهکارهايي براي حل اين مسئله باشند،در عمل اقدامات چشمگير و اساسي را شاهد نيستيم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،اوايل تابستان سال جاري، طرح «جمعيت و تعالي خانواده» براي افزايش جمعيت و تشويق جوانان به ازدواج و فرزندآوري توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي تهيه و براي تصويب نهايي راهي مجلس شد. اکنون در حالي که کمتر از 3 هفته تا پايان سال مانده است، هنوز هيچ خبري از بررسي اين طرح براي تصويب در مجلس به گوش نمي رسد.

در اين طرح علاوه بر تدوين برنامه هايي کوتاه و بلندمدت براي رفع موانع ازدواج، سياست هاي تشويقي هم براي فرزندآوري مانند: ارائه سبد تغذيه رايگان ماهيانه به صورت کالا برگ شامل پروتئين،‌ لبنيات، برنج و حبوبات معادل يک تا دو ميليون ريال به مادران باردار و داراي فرزند زير 5 سال، پرداخت وام قرض الحسنه «فرزند» حداقل به مبلغ يکصد ميليون ريال با بازپرداخت 10 ساله بدون سپرده گذاري به ازاي تولد هر يک از فرزندان سوم و چهارم و اهداي يک سکه بهار آزادي به ازاي تولد هريک از فرزندان سوم به بعد ، تضمين کاهش ساعت موظفي مادران کارمند داراي فرزند زير 5 سال، افزايش سنوات تحصيلي در دانشگاه ها به مدت حداکثر 5 نيم سال تحصيلي براي دانشجويان باردار يا داراي فرزند زير 5سال و پرداخت 50 تا 100درصد حق بيمه کودک و مادر تا 5 سالگي کودک و ... ديده مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51612s, 18q