وزیر بهداشت: بازرسی‌ها با حفظ حریم و شأن جامعه پزشکی صورت گیرد

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 140726

سلامت نیوز: وزیر بهداشت با بیان اینکه اکثریت پزشکان در چارچوب قانون حرکت می کنند، تصریح کرد: به منظور پاک کردن ساحت جامعه پزشکی در برخی از رشته‌های خاص که شکایت‌های تعرفه ای از آنها شده است باید برخورد مناسب صورت گیرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، دکتر سیدحسن هاشمی در جلسه ستاد نظارت بر تعرفه‌های خدمات سلامت ضمن تشکر از جامعه پزشکی به دلیل همراهی و رعایت قانون و تشکر از نظام پزشکی به دلیل برخورد مناسب با تخلفات تعرفه ای بر تشکیل جلسات منظم این ستاد با بیمه های تکمیلی، نظام پزشکی، بیمارستان های خصوصی و دی کلینیک ها به منظور همراهی و همکاری بیشتر تأکید کرد.

وزیر بهداشت با تأکید بر اطلاع رسانی در خصوص سامانه 1690 در محیط های درمانی و بیان اینکه اکثریت پزشکان در چارچوب قانون حرکت می کنند، تصریح کرد: به منظور پاک کردن ساحت جامعه پزشکی در برخی از رشته های خاص که شکایت های تعرفه ای از آنها شده است باید برخورد مناسب صورت گیرد.

هاشمی با تأکید بر رعایت شأن و جایگاه پزشکان به عنوان قشر فرهیخته و مورد اعتماد مردم از همراهی جامعه پزشکی تهران که همکاری مناسبی در خصوص رعایت تعرفه ها داشتند، تشکر و تاکید کرد: بازرسی ها باید با رعایت حریم ها و حفظ شأن جامعه پزشکی صورت گیرد


در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات سامانه 1690 در سه ماه گذشته ارائه شد و همچنین مسئولین سازمان نظام پزشکی در مورد رسیدگی به تخلفات تعرفه ای که از طریق سامانه 1690 ثبت شده است، گزارش کاملی ارائه دادند. همچنین بیمارستان های خصوصی موظف شدند تعرفه های خدمات درمانی شایع را بر اساس کتاب تعرفه سلامت بر روی سایت بیمارستان برای اطلاع رسانی مردم و بیماران قرار دهند.

جلسه ستاد نظارت بر تعرفه های خدمات سلامت با حضور روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، مسئولان سازمان نظام پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بیمه های تکمیلی تشکیل شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.61673s, 18q