رضایتمندی بیماران هدف اجرای طرح تحول است

۱۳۹۳/۱۲/۱۳ - ۱۶:۱۰ - کد خبر: 140741

سلامت نیوز: انوش برزیگر با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه ها در طرح تحول نظام سلامت بسیار مهم و ارزشمند است، گفت: اولین باری که طرح تحول نظام سلامت مطرح شد، عملا از آن به عنوان طرحی انقلابی در کشور یاد کردم.

دکتر انوش برزیگر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه در نظر گرفتن بودجه کافی در طرح تحول متضمن پایداری آن است، اظهار داشت :در صورت آسیب دیدن این طرح ، نه تنها مردم بلکه کل کشور متحمل ضرر و زیان بسیاری خواهند شد.

وی با اشاره به اجرایی شدن این طرح در استان گیلان، خاطرنشان کرد: در این استان طرح تحول طبق نظر وزارت بهداشت به خوبی اجرا شده و خوشبختانه بیش از 97 درصد مردم این استان، از این طرح رضایت کامل را دارند چرا که پرداخت از جیب در شهرها به 6 درصد و در روستاها به 3 درصد رسیده است.

عضو شورای عالی نظام پزشکی در خصوص بودجه های در نظر گرفته شده برای این طرح، ابراز داشت: این بودجه ها در آینده بسیار کمک کننده خواهد بود و با حمایت دولت و قول شخص ریاست جمهور در تقبل هزینه های آن، این طرح همیشه جاویدان خواهد بود.

وی با توضیح اینکه هر طرح جدیدی با یکسری نارضایتی ها و ناملایمات همراه است، افزود: در خصوص این طرح نیز در دانشگاه تلاش کردیم با نشست هایی به ویژه با گروه پزشکان عمومی مشکلات را تا حدودی مرتفع کنیم. همچنین در خصوص گلایه هیات مدیره انجمن متخصصان داخلی از تاسیس کلینیک های ویژه در شهرها و به خصوص در تهران، قرار شد با برگزاری جلساتی با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به این مهم نیز رسیدگی لازم صورت گیرد.

رئیس شورای هماهنگی استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: هدف ما رضایتمندی مردم، بیماران و اطرافیان آن ها است. بنده به عنوان مسئول و بنیانگذار بیمارستان پیش از آغاز این طرح هر روز شاهد نارضایتی و کاهش توان مالی بیماران به علت پرداخت هزینه های گراف درمانی بودم اما در حال حاضر بیماران در مراجعه به مراکز درمانی هیچ گونه نگرانی بابت پرداخت هزینه ها نداشته و این جای بسی خوشحالی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.19453s, 18q