معاون داروي وزير بهداشت براي وضعيت داروسازي به مجلس گزارش مي دهد

۱۳۸۷/۰۹/۲۵ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 14075
 معاون داروي وزير بهداشت براي وضعيت داروسازي به مجلس گزارش مي دهد
دکتر حسينعلي شهرياري در گفت و گو با ايرنا با بيان اينکه امروز دکتر
"رسول ديناروند" ‌معاون غذا و داروي وزير بهداشت در جلسه کميسيون بهداشت و درمان مجلس حضور يافت و در خصوص وضعيت داروسازي انساني و همچنين داروخانه ها با نمايندگان کميسيون ياد شده سخن گفت و قرار بر اين شد تا گزارش کاملي در اين مورد به کميسيون ارايه کند.
شهرياري به گزارش مرکز پژوهش هاي مجلس مبني براينکه هر سال 217 ميليارد تومان از جيب مردم به عنوان حق فني به مسوول فني داروخانه ها پرداخت مي شود اشاره کرد.
وي ادامه داد: بر اساس اين گزارش پرداخت حق فني به داروخانه ها به زمان جنگ تحميلي ارتباط دارد ولي در زمان حاضر پرداخت اين وجوه به داروخانه ها ضرورتي ندارد.
وي اظهارداشت:‌ ديناروند در اين خصوص امروز پاسخ داد که حق فني داورخانه فقط به علت سود داروخانه نيست بلکه يکي ازعلل آن چک شدن نسخ بيماران توسط مسوول فني داروخانه است.
شهرياري همچنين به نقل از معاون وزير بهداشت گفت: در زمان حاضر داروخانه هاي کشور به جز برخي داروخانه شهرهاي بزرگ داراي مشکلات زيادي هستند.
شهرياري، به گزارش سنديکاي صنايع داروسازي انساني نيز اشاره کرد که دراين گزارش آمده که با واردات دارو، صنايع داروسازي کشور دچار مشکل شده است.
به گفته شهرياري دکتر ديناروند معاون غذاو داروي وزير بهداشت نيز در پاسخ به اين موضوع در کميسيون بهداشت و درمان مجلس اظهارداشت: داروهاي وارداتي شامل داروهايي هستند که اکثرا در داخل توليد نشده و پنج درصد داروها را تشکيل مي دهند.
نايب رييس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي همچنين گفت:‌ در جلسه امروز قرار شد اين مقام مسوول در وزارت بهداشت، گزارش کاملي در خصوص وضعيت داروسازي انساني کشور و همچنين مسوول فني داروخانه ها به اين کميسيون ارايه دهد.
وي همچنين گفت: امروز در کميسيون بهداشت لايحه عضويت دولت جمهوري اسلامي ايران در طرح همکاري نظارت برامور دارويي مورد بررسي قرار گرفت که اشکالات اين لايحه در کميسيون ياد شده برطرف شد تا به صحن علني مجلس برود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49183s, 19q