وزارت بهداشت:

‌بيش از 700 کيلوگرم مواد غذايي غير بهداشتي معدوم شد

۱۳۸۷/۰۹/۲۵ - ۱۱:۴۱ - کد خبر: 14076
‌بيش از 700 کيلوگرم مواد غذايي غير بهداشتي معدوم شد
به گزارش روز يکشنبه روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، در مرحله نخست اجراي اين طرح، ‌47 مورد از مواد غذايي مشکوک به فساد، نمونه برداري شد و با 155 مورد عرضه سالاد که سالم سازي نشده بود برخورد قانوني صورت گرفت.
طرح ساماندهي بهداشت محيط تهران با هدف ارتقاي بهداشت مراکز تهيه، توزيع، عرضه و فروش مواد غذايي و اماکن عمومي استان تهران در چهار فاز اجرا خواهد شد که با پايان يافتن فاز نخست که مربوط به نظارت بر تفرجگاه هاي تهران بود نتايج اجراي آن توسط روابط عمومي وزارت بهداشت اعلام شد.
بر اساس اين گزارش، با استقرار بازرسين بهداشتي در مناطق دربند، درکه و فرحزاد تهران، اطلاع رساني عمومي و آموزش چهره به چهره توسط بازرسين بهداشتي به متصديان و پيشه وران ارايه شد که در اين مرحله 366 پلاکارد، نصب و 828 پمفلت (بسته اطلاع رساني) بهداشتي بين آنان توزيع شد.
همچنين در حين اجراي فاز اول طرح ارتقاي بهداشت محيط استان تهران، از يک هزار و 505 مورد بازرسي انجام شده به 244 نفر از متصديان و پيشه وران که به آموزش هاي بهداشتي توجه نکرده بودند، اخطار کتبي صادر شد.
بنابر اين گزارش؛ پس از اخطار کتبي ، در مرحله بعدي 46 نفر به دليل عدم رفع نقص و بي توجهي به آموزش و اخطار بهداشتي به مراجع قضايي معرفي شده و سه مکان غير بهداشتي نيز تعطيل موقت شد.
با پايان يافتن فاز نخست اول طرح ساماندهي بهداشت محيط تهران که به تفرجگاه‌هاي تهران مربوط مي شود، سه فاز ديگر شامل "انبارها، سردخانه ها، عمده فروشي ها و بنگاه هاي پخش مواد غذايي "، "اماکن بين راهي، اغذيه فروشي ها، رستوران ها و مراکز طبخ و توزيع مواد غذايي گرم و آماده مصرف" و همچنين "نانوايي ها " است ، اجرا خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33798s, 18q