کره، براي بدن مفيد است اما چرا؟

۱۳۹۳/۱۲/۱۴ - ۰۹:۳۸ - کد خبر: 140807

سلامت نیوز: زماني که قصد داريم رژيم بگيريم يکي از موادي که از برنامه غذايي خود حذف مي کنيم، «کره» است. زيرا معتقديم که مصرف کره براي رگ هاي خون مضر است و باعث چاقي دور کمر مي شود. حدود ۵۰ سال است که درباره مصرف اين ماده خوراکي هشدار داده مي شود؛ البته ناگفته نماند که با تغيير زمان، کره مغذي تر شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،تحقيقات نشان داده است، تغذيه گاو با علف نسبت به تغذيه با ذرت يا غلات، باعث توليد گوشت کم چرب و مغذي تر مي شود و از طرفي شير توليدي آن ماده کاني و ويتامين بيشتري دارد و کره آن سالم تر است.اما اين به آن معنا نيست که مصرف کره بدون مشکل است. کره سرشار از چربي اشباع شده است و نبايد به ميزان زياد مصرف شود؛ به ويژه اگر فرد مستعد به خطرکلسترول بالا يا بيماري قلبي باشد. اما اگر به اندازه مصرف شود، به بدن ضرري نمي رساند.

اما خواص کره

سرشار از ويتامين هاي تقويت کننده سيستم ايمني است

مصرف کره در وعده صبحانه نه تنها باعث بهبود سيستم ايمني بدن مي شود بلکه رشد سلول هاي سرطاني را کاهش مي دهد و از آن جا که حاوي ويتامين A و D است، باعث افزايش توليد گلبول هاي قرمز مي شود. هر يک قاشق غذاخوري کره حاوي ۷ درصد ويتامين A و ۲ درصد ويتامين D است. علاوه بر آن، از آن جا که هر ۲ ويتامين محلول در چربي است، کره در جذب مواد مغذي در بدن نقش موثري دارد.

استخوان ها را قوي نگه مي دارد

به علت داشتن ويتامين K و D، قدرت استخوان و عضله را افزايش مي دهد. با افزودن روزي يک قاشق غذاخوري کره به غذا، يک درصد نياز روزانه بدن به اين ويتامين ها تامين مي شود.

علايم ديابت را کاهش مي دهد

سديم بوتريت (Sodiumbutyrte) که تنها در کره و پنير يافت مي شود باعث واکنش بهتر به انسولين در بيماران مبتلا به ديابت مي شود. همچنين يبوست را کاهش مي دهد و از بروز سرطان کولون پيشگيري مي کند.

با سرطان مقابله مي کند

اسيدلينوليک موجود در کره در کاهش تومور سرطان کلورکتال موثر است و حتي با سرطان سينه نيز مقابله مي کند.

کره از مارگارين بهتر است

برخلاف اعتقاد عموم، مارگارين که سرشار از چربي هاي ترانس است از کره مضرتر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5484s, 19q