خبرهای خوش وزارت بهداشت برای بهسازی اورژانس‌های کشور

۱۳۹۳/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۲ - کد خبر: 140866

سلامت نیوز:رییس اداره اورژانس بیمارستانی با اشاره به فرسوده بودن بسیاری از بیمارستانهای کشور، راهکار بهبود این شرایط را تشریح و خبر خوش وزارت بهداشت در این خصوص را اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا ،دکتر حسن واعظی ، در مورد شرایط و فضای فیزیکی اورژانس و برنامه‌های اداره اورژانس برای بهبود این فضا گفت: در مورد فضای فیزیکی اورژانس از سال ٨٨ در مرکز مدیریت حوادث و اداره اورژانس بیمارستانی، اورژانس‌های فرسوده و دارای الویت مشخص و بودجه کمی برای بهسازی آنها در نظر گرفته شد.

به گفته واعظی، بر اساس این برنامه تقریبا ١٠ تا ١۵ اورژانس بیمارستانی در کشور برای بهسازی الویت دار و پس از بازدید میدانی از آنها، برای بهسازی تعیین می‌شدند. سپس این تعداد وارد کمیته تخصصی بهسازی که همیشه در مرکز مدیریت حوادث برگزار می‌شود، شده و با همکاری دفتر فنی وزارت بهداشت جلسات مستمری ترتیب داده و بودجه‌ای که برای بهسازی اورژانس‌های کاندید در نظر گرفته شده بود، تخصیص داده می‌شد.

وی با اشاره به کم بودن بودجه تعیین شده برای این بهسازی گفت: بعد از انجام کار، پایش‌های لازم صورت می‌گرفت تا مشخص شود که چگونه با این بودجه توانستند اورژانس را بهسازی کنند.٧٠ درصد بیمارستانهای کشور نیازمند بهسازی

واعظی در ادامه با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت مبنی بر فرسوده بودن بالای ٧٠ درصد بیمارستان‌های کشور، تصریح کرد: بسیاری از بیمارستان‌های ما در کشور فرسوده هستند و قدمت ساخت آنها به ٣۵ تا ۴٠ سال می‌رسد. از آنجا

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.92517s, 18q