آغاز شناسایی افراد کم‌درآمد برای دریافت بسته امنیت غذایی

۱۳۹۳/۱۲/۱۵ - ۱۶:۵۰ - کد خبر: 140878

سلامت نیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به توزیع چهارمین بسته امنیت غذایی در سال جاری گفت: از سال آینده خانواده‌های جدیدی برای دریافت این تسهیلات شناسایی خواهند شد.


به گزارش سلامت نیوز به نق از خبرگزاری فارس ،علی ربیعی با اشاره به اینکه در ابتدای سال 93 دولت تدبیر و امید و به تبع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه‌ریزی را برای توزیع چهار مرحله بسته‌های امنیت غذایی ویژه نیازمندان و مددجویان در نظر گرفته بود، اظهار داشت: خرسند هستیم که توانستیم به وعده داده‌ شده در این بخش عمل کنیم.

وی تصریح کرد: در ابتدای توزیع بسته‌های امنیت غذایی، خانواده‌های کمتری از این تسهیلات استفاده می‌کردند که در مراحل بعدی با شناسایی خانواده‌های کم‌درآمد، افراد بیشتری از این بسته‌ها بهره‌مند شدند.

ربیعی ضمن اشاره به توزیع چهارمین بسته امنیت غذایی در هفته پایانی اسفند گفت: با توزیع این مرحله، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به شناسایی خانواده‌های جدید برای دریافت بسته‌های امنیت غذایی در سال آینده خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون 10 میلیون نفر از نیازمندان، محرومان و مددجویان دستگاه‌های حمایتی از بسته‌های امنیت غذایی استفاده می‌کنند، گفت: از سال آینده نیز تعداد دیگری به این خانواده‌ها اضافه می‌شوند، ضمن اینکه تعدادی نیز از چرخه حمایتی با توجه به توانمندسازی آنها خارج می‌شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به افزایش سطح مشارکت‌های مردمی به مددجویان بهزیستی گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال جاری در شش ماهه دوم سال، میزان مشارکت‌ها افزایش یافت و هم‌اکنون با حمایت خیرین و نیکوکاران، اقدامات قابل‌توجهی برای مددجویان بهزیستی صورت می‌گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از اقدامات ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری، اجرای طرح سلامت در وزارت بهداشت بود، گفت: در این زمینه با حمایت شخص رئیس‌جمهور بالغ بر 8 میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند که البته روند پوشش افراد فاقد بیمه توسط سازمان بیمه سلامت ادامه دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
زهزو
اینجانب ساکن تهران خیابان شهید نواب بیمه شده تامین اجتماعی شعبه 7 رودکی58 ساله از کار افتاده وبیکار (مدت 2 سال است که بیمه بیکاری و بیمه تامین اجتماعی ام نیز قطع شده و با 27/5 سال سابقه بیمه کار زیان آورهنوز با بازنشستگی ام موافقت نشده) دارای معلول ذهنی و جوان بیکار در خانواده که قبلا" از بهزیستی بن می گرفتم ، امسال به بهانه توزیع سبد کالا بن را قطع کرده اند و آقای ربیعی وزیر کار و رفاه که باید دغدغه کار برای بیکاران و رفاه نیازمندان را داشته باشند ، سبد کالایی ما را قطع و با افتخار اعلام نمودند که کسانی را که نیازمند نبوده اند سبد کالایشان را قطع کرده ایم در حالیکه یارانه ثروتمندان را هم قطع نکرده
سئوال من از آقای ربیعی این است که ما چگونه باید زندگی کنیم
1.69539s, 19q