خوردنی‌هایی برای درمان ناباروری

۱۳۹۳/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۰ - کد خبر: 140960

سلامت نیوز: یک متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه ضعف عمومی بدن، مهم‌ترین دلیل ناباروری مردان است، خوردنی‌های درمان ناباروری را تشریح کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، فاطمه نجات‌بخش با اشاره به اینکه از هر چهار زوج یکی از آنها با مشکل ناباروری مواجه هستند، اظهار داشت: مهم‌ترین دلیل افزایش ناباروری میان زوجین افزایش سن ازدواج است؛ متاسفانه با اینکه ناباروری در مردان هم شایع است اما بیشتر مراجعان ما بانوان هستند.

وی ادامه داد: میزان ناباروری در زنان و مردان به یک اندازه است به طوریکه طبق تحقیقات انجام شده حدود 40 درصد از علل ناباروری در زنان و 40 درصد هم مربوط به مردان است؛ از این میزان 10 درصد هم مربوط به هر دوی آنها و 10 درصد دیگر هم با علل نامشخصی اتفاق می‌افتد.

این متخصص طب سنتی درباره علت بروز ناباروری در مردان، توضیح داد: مهم‌ترین دلیل ناباروری در مردان ضعف عمومی بدن آنها است؛ سوء مزاج‌های گرم، سرد، خشک و مرطوب نیز به صورت مستقیم بر دستگاه تناسلی آنها تاثیر گذار است؛ همچنین اختلال در سایر سیستم‌های بدن مانند قلب، کلیه، کبد و مغز هم می‌تواند باعث بروز ناباروری در مردان شود.

نجات‌بخش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در طب سنتی برای درمان مشکل ناباروری در مردان چه راه‌هایی در نظر گرفته شده است، گفت: کسانی که تعداد اسپرم‌های آنها کم است باید یک قاشق نخود را شب خیس کنند و صبح ناشتا و به صورت خام بخورند و یا آب آن را با یک قاشق عسل مخلوط کنند و بنوشند.

وی افزود: مواد غذایی مانند لوبیا، هویج فرنگی، شلغم، پیاز، پسته، بادام، نارگیل، فندق و نخود تاثیر بسزایی بر افزایش تعداد اسپرم‌های مردان دارد.

نجات‌بخش یادآور شد: این دسته از افراد مقداری نخود با روغن، نمک، پیاز، زیره، میخک، گوشت و برنج بپزند کسانی هم که گوشت نمی‌خورند می‌توانند آن را حذف کنند.

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: مربای چلغور، گردو، بالنگ، زردک، شیر، برنج، خاگینه به خصوص اگر در آن ادویه جاتی مانند؛ دارچین و زنجبیل اضافه شود، شله زرد، تخم مرغ به همراه پیاز داغ و پودر زنجبیل باشد در تقویت نیروی جنسی و برطرف کردن ناباروری در مردان بسیار موثر هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.09121s, 19q