پیگیری موضوع آمپول‌های آلوده در مجلس

ضعف نظارتی سازمان غذا و دارو در ورود آمپول های آلوده/وزیر بهداشت پاسخگو باشد

۱۳۹۳/۱۲/۱۷ - ۱۱:۰۱ - کد خبر: 141105
ضعف نظارتی سازمان غذا و دارو در ورود آمپول های آلوده/وزیر بهداشت پاسخگو باشد

سلامت نیوز: عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی موضوع آمپول های آلوده در مجلس طی هفته آینده خبر داد.

محمدحسین قربانی در گفت و گو با پانا، با انتقاد از ضعف نظارتی وزارت بهداشت در ورود آمپول های آلوده به برخی کلینیک های چشم پزشکی اظهار داشت: این وظیفه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است که نسبت به استفاده از اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی نظارت کند و سلامت این کالاها را تایید کند و هر گونه اتفاقی که در این راستا انجام می شود به ضعف نظارتی این ارگان مربوط می شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره تزریق آمپول های آلوده اوستین در یک کلینیک درمانی تهران، خاطرنشان کرد: قطعا موضوع ورود آمپول های آلوده به شبکه چشم پزشکی کشور را پیگیری خواهیم کرد که چه عواملی موجب شد تا این آمپول ها وارد کلینیک ها شوند. وزارت بهداشت باید در این زمینه پاسخگو باشد و ما هم از کنار این موضوع به راحتی عبور نمی کنیم که یک روز شاهد خون های آلوده، کیسه های خون آلوده و در نهایت آمپول های آلوده باشیم.

وی تصریح کرد: متأسفانه مجموعه ای در واردات اقلام دارویی دخیل هستند که یا مغرضانه و یا غیرمغرضانه در حال ضربه زدن به سلامت کشور هستند که پاسخ این موضوع بر عهده وزارت بهداشت است و باید نظارت خود را بیشتر کند.

به گزارش پانا، در هفته گذشته یک کلینیک درمانی چشم پزشکی اقدام در تزریق به بیماران از آمپول های آلوده استفاده کرده و ۱۵ بیمار مبتلا به بیماری AMD دچار نابینایی از یک یا دو چشم شدند و در مجموع ۲۱ چشم از این بیماران کور شد، اقدامات درمانی برای بازگرداندن بینایی این افراد ادامه دارد.

روز گذشته نیز سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این موضوع درحال بررسی است و نتیجه امروز یا فردا توسط رییس سازمان غذا و دارو اعلام می‌شود. برای دو ماه آینده این دارو توسط وزارتخانه از مبدا مورد اعتماد و با هزینه کم تر وارد کشور شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.74709s, 18q