رييس اداره سلامت دندان وزارت بهداشت خبر داد:

توزيع چهار ميليون بطري دهان‌شويه درمدارس

۱۳۸۷/۰۹/۳۰ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 14124
توزيع چهار ميليون بطري دهان‌شويه درمدارس
دكتر حسين حصاري در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز برنامه ارايه خدمات پيشگيري از دهان و دندان در پايه ابتدايي از سال 78 تاكنون اظهار كرد: براساس موافقت نامه بين وزارتين آموزش و پرورش و بهداشت، اين دو وزارتخانه موظفند خدمات پيشگيري و درماني را براي تمام مدارس ابتدايي ارايه كنند.

وي با اعتقاد به اين كه اجراي موفق برنامه پيشگيري دهان شويه سديم فلورايد در مدارس بدون نظارت والدين امكان پذير نيست، گفت: ‌نكات مربوط به سلامت دهان و دندان در تمام مدارس ابتدايي توسط مربيان بهداشت و معلمان داوطلب ارايه مي‌شود.

رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، استفاده هفتگي از دهان شويه سديم فلورايد را در پيشگيري از پوسيدگي دندان موثر برشمرد و با تاكيد بر ضرورت همكاري هرچه بيشتر والدين اظهار كرد: اين برنامه همه ساله در مدارس كشور با نظارت مربيان و معلمان داوطلب انجام مي‌شود.

دكتر حصاري با بيان اين كه تاكنون از شش ميليون بطري دهان شويه مقرر در برنامه، چهار ميليون آن در سطح مدارس كشور توزيع شده است به ايسنا گفت: آموزش سلامت دهان و دندان بدون تاكيد خانواده‌ها موثر نخواهد بود.

وي، با اشاره با اختصاص دو ميليارد تومان اعتبار براي درمان دندان‌هاي پوسيده كودكان در سال جاري افزود: خدمات فيشورسيلانت، فلورايد تراپي و ترميم دندان شش كودكان ابتدايي از جمله اين برنامه‌هاست.

رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت به عقد قرارداد با دندانپزشكان بخش خصوصي براي خريد خدمت با تعرفه دولتي به عنوان يكي ديگر از برنامه‌هاي وزارت بهداشت ياد كرد و افزود: برنامه‌هاي آموزشي و پيشگيرانه در شهرستان‌ها در پارك‌هاي سلامت، مراكز دندانپزشكي جامع نگر و زير نظر دانشكده‌هاي دندانپزشكي و توسط دانشجويان در قالب طرح‌هاي موردي ارايه مي‌شود.

دكتر حصاري، در پايان به انعقاد قرارداد سه ساله‌اي با وزارت آموزش و پرورش براي ارايه خدمات سلامت دهان و دندان به دانش آموزان اشاره كرد و يادآور شد:‌ البته آغاز اين فعاليت‌ها از سال 78 بوده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4725s, 18q