رييس همايش کلينيکال آنکولوژي:

بيماران سرطاني از کمبود مراکز درماني رنج مي برند

۱۳۸۷/۰۹/۳۰ - ۱۵:۴۱ - کد خبر: 14126
 بيماران سرطاني از کمبود مراکز درماني رنج مي برند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ايرنا، دکتر "جعفر امامي" در اين همايش که با حضور پزشکان متخصص اين رشته امروز پنجشنبه در بيمارستان امام خميني (ره) به مدت دو روز آغاز به کار کرد، افزود: بر اساس استانداردهاي سازمان بهداشت جهاني براي جمعيت 600هزار تا يک ميليون نفر نيازمند يک مرکز راديوتراپي-آنکولوژي هستيم.
وي با اشاه به اينکه هر مرکز حداقل نيازمند دو متخصص راديوتراپي-آنکولوژي است، خاطرنشان کرد: با توجه به جمعيت 70 ميليوني کشور نيازمند 100 تا 120 مرکز درمان سرطان هستيم، اين در حالي است که هم اينک کمتر از 40 مرکز در کشور در زمينه درمان سرطان فعال هستند و با کمبود متخصصان رشته کلينيکال آنکولوژي نيز روبرو هستيم.
امامي با انتقاداز اينکه از نظر جغرافيايي توزيع مراکز درمان سرطان نيز مناسب نيست، تصريح کرد: در برخي استان هاي کشور مانند سمنان، لرستان، زنجان و قزوين حتي يک مرکز درمان سرطان وجود ندارد و در استان هاي بندرعباس، سيستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان با کمبود مراکز درماني روبرو هستيم.
وي ادامه داد: متخصصان راديوتراپي-آنکولوژي در طول 50 سال گذشته ، 80 درصد موارد سرطان ها را با انجام روشهاي غيرجراحي از قبيل شيمي درماني و راديوتراپي، درمان کرده اند.
رييس همايش کلينيکال -آنکولوژي با اشاره به بروز حدود 70 هزار مورد بروز جديد سرطان در کشور بر سه مقوله اساسي پيشگيري، تشخيص زودرس و درمان کافي تاکيد کرد.
اين متخصص گفت: اين سه مقوله مورد تاکيد سازمان بهداشت جهاني نيز هست و در اين زمينه فعاليت هماهنگ سازمان هاي مختلف مورد نياز است و براي بهبود وضعيت برخورد با مسايل مربوط به سرطان و سه مقوله فوق در سطح کشور از مردم، نهادهاي خيريه و مسوولان دولت مساعدت بيشتري مورد انتظار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36687s, 18q