اسامی محصولات غیر مجاز اعلام شد

۱۳۹۳/۱۲/۱۸ - ۱۴:۵۴ - کد خبر: 141329

سلامت نیوز: سخنگوی سازمان غذا و دارو اسامی تعدادی از محصولات غیر مجاز به دلیل جعل اسناد بهداشتی را اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیزو به نقل از آنا، محمد هاشمی سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: واحدهای تولیدی مواد غذایی که نام‌شان در ذیل می‌آید به علت جعل اسناد بهداشتی اداره کل فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیر مجاز شناخته می‌شوند.

وی ادامه داد: آب زرشک با نام تجاری ترش ایچ ارومیه، انواع ادویه با نام تجاری سعید تولیدی در نیاسر کاشان، زیتون پرورده با نام آرتام بسته بندی شده در شرکت سبز رنگ منجیل سفارش شرکت پدیده نوین طارم، آب آلبالو با نام تجاری crush شهرک صنعتی گرمسار غیر مجاز و تقلبی هستند.

هاشمی گفت: همچنین آب انار و آب آلبالو شرکت سرخ نارگل نوشان با نام تجاری کارون، گلاب با نام تجاری شاپرک، گلاب و عرقیات گیاهی تک ستاره قمصر با نام تجاری ستاره سبز، گلاب و انواع عرقیات گیاهی آقا سید مجید مسعودی با نام تجاری محشر کاشان تقلبی و غیر مجاز هستند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با نام بردن از آلوچه‌های سن سون شهرک صنعتی وایقان شبستر، سارینای شرکت تام تام شهرک صنعتی علی آباد و جهان ترش گفت: این محصولات پس از پایش سطح عرضه توسط کارشناسان اداره کل فرآورده‌های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غیر مجاز شناخته شدند.

وی در پایان با بیان اینکه بنا به دستور ریاست سازمان غذا و دارو در سال 94 نظارت‌ها با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت از کسانی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می‌کنند درخواست کرد روابط عمومی سازمان غذا و دارو، معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور یا نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع آوری آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.72658s, 18q