دبيرعلمي پنجمين کنگره اورولوژي اطفال:

جراحي غيراصولي ختنه مي‌تواند عوارض بسيار جدي به همراه داشته باشد

۱۳۸۷/۱۰/۰۱ - ۱۳:۲۶ - کد خبر: 14135
جراحي غيراصولي ختنه مي‌تواند عوارض بسيار جدي به همراه داشته باشد
دکتر صلاح الدين دلشاد عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران در گفت وگو با ایسنا، با عنوان دانستني‌هاي ضروري در ارولوژي اطفال ضمن بيان اين مطلب افزود: ختنه يک جراحي رايج است که از يک روزگي تا 10 - 15 سالگي انجام مي‌شود لذا دقت در جراحي توسط جراح متخصص الزامي است.

وي در ادامه با اشاره به اين که عدم جراحي صحيح در ختنه اين جراحي را به يکي از پرعارضه‌ترين جراحي‌ها تبديل مي‌کند، افزود: خطراتي همچون تنگي مجاري ادراري، از بين رفتن پوست آلت تناسلي و يا ايجاد سوراخ‌هاي ديگر روي آلت تناسلي مي‌تواند از مهمترين عواقب ختنه‌هاي غيراصولي به شمار آيد.

اين فوق تخصص اورولوژي در ادامه با اشاره به برگزاري پنجمين کنگره اورولوژي اطفال که از تاريخ 11 دي ماه به مدت 4 روز در محل همايش‌هاي رازي برگزار مي‌شود، گفت: در اين کنگره يک كارگاه در خصوص موضوع ختنه تشکيل داده مي‌شود تا بتوانيم از اين طريق آگاهي‌هاي مخاطبان را در اين زمينه افزايش داده و خطرات جدي حاصل از ختنه را برطرف كنيم.

دبيرعلمي اين کنگره در ادامه با اشاره به اين که کنگره با 12 امتياز بازآموزي براي متخصصان اطفال و جراحان اورولوژي اطفال و 10 امتياز براي پزشکان عمومي همراه است، افزود: اين کنگره با هدف افزايش سطح آگاهي پزشکان و افراد جامعه در خصوص بيماري‌هاي خاموش و بي سر و صداي اورولوژي برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37498s, 18q