ثمره بيانات مقام معظم رهبری؛ تحول در نظام محيط زيست

۱۳۹۳/۱۲/۱۸ - ۱۷:۲۰ - کد خبر: 141358

سلامت نیوز: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بيانات و فرمايشات مقام معظم رهبري در دیدار مسئولان و دست اندرکاران منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، موجب تحول در وضعيت محيط زيست و منابع طبيعي كشور مي شود.

به گزارش سلامت نیوز، دكتر معصومه ابتكار ـ معاون رئیس جمهور در برنامه «افق روشن» شبكه راديويي سلامت با بيان اين مطلب افزود: حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و دست اندرکاران منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، حل مسائل و مشکلات زیست محیطی همچون آلودگی هوا، پدیده ریزگردها و دست اندازی به جنگل ها و مراتع و فضاهای سبز را نیازمند برنامه ریزی، تدبیر، پیگیری مستمر و جدی و قاطعیت دستگاه های مرتبط دانستند و تأکید کردند: حفظ محیط زیست یک وظیفه حاکمیتی است که باید با تهیه سند ملی محیط زیست و پیوست زیست محیطی برای همه طرح های عمرانی و صنعتی و همچنین جرم انگاری تخریب محیط زیست، به این وظیفه بسیار مهم، عمل شود.

وي در ادامه افزود: در حوزه محيط زيست، دستگاه هاي متعددي از راه گرفته تا صنعت، نفت، ساختمان و ... مسئوليت و تكاليفي دارند كه همراهي تمامي دستگاه ها براي حفظ محيط زيست و منابع طبيعي يك اصل ضروري است؛ كه بيانات و فرمايشات مقام معظم رهبري در دیدار مسئولان و دست اندرکاران منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، يك تحرك بسيار خوبي بين دستگاه هاي اجرايي ايجاد كرده و موجب تحول در وضعيت محيط زيست و منابع طبيعي كشور مي شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پايان اظهاركرد: با تهیه سند ملی محیط زیست و پیوست زیست محیطی برای همه طرح های عمرانی و صنعتی مي توانيم تبعاتي كه اين طرح ها بر محيط زيست وارد مي كنند را پيش بيني كنيم تا بر اساس آن بتوانيم با برنامه ريزي و اقدامات صحيح، عوارض تخريب به محيط زيست ناشي از طرح هاي عمراني و صنعتي را به حداقل برسانيم. از اين رو، تهیه سند ملی محیط زیست و پیوست زیست محیطی برای همه طرح های عمرانی و صنعتی امري بسيار مهم و ضروري است.

يادآور مي شود، برنامه «افق روشن» كاري از گروه سلامت اجتماعي راديو سلامت روزهاي شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 9:05 به مدت 40 دقيقه از موج اف.ام رديف 102 مگاهرتز تقديم شنونده هاي صداي دانش، نشاط و آرامش مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.29651s, 18q