مديرکل امور بانوان وزارت کشور:

تعامل رابطان سلامت با کانون‌هاي فرهنگي، راه‌گشاي درمان بيماري‌هاي زنان است

۱۳۸۷/۱۰/۰۱ - ۱۳:۲۸ - کد خبر: 14137
تعامل رابطان سلامت با کانون‌هاي فرهنگي، راه‌گشاي درمان بيماري‌هاي زنان است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، فرشته ساساني گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در راستاي توسعه سلامت و بهداشت زنان به عنوان محوري‌ترين رکن خانواده، اقدام به آموزش مسائل بهداشتي به زنان در قالب رابطان سلامت کرده است.

وي افزود: اين رابطان در واقع زنان خانه‌داري هستند که مشکلات موجود در محله خود را (به خصوص مسائل بهداشتي) را شناسايي کرده و به اطلاع شوراي محل رسانده، تا در جهت رفع مشکلات موجود اقدامات اساسي صورت گيرد.

ساساني تاکيد کرد: به منظور تحقق اهداف رابطان سلامت که همان ارتقاي سطح سلامت بانوان است، کانون‌هاي فرهنگي اجتماعي وزارت کشور مي‌تواند، به عنوان مکاني براي برگزاري جلسات، همايش‌ها، جشنواره‌ها و هرگونه ويژه برنامه‌هاي که در راستاي اين هدف اثربخش باشد، مورد استفاده قرار گيرد.

مدير کل امور بانوان وزارت کشور اظهار كرد: رابطان سلامت مي‌توانند، هفته‌اي يک بار پزشکان متخصص را که در زمينه بيمارهاي خاص زنان همچنين بيماري‌هايي که در جامعه زنان شيوع دارد، مثل پوکي استخوان، به اين کانون‌ها دعوت کرده تا از اين طريق، زنان ساکن در محلات مختلف تحت معاينات پزشکي رايگان قرار گيرند.

ساساني افزود: تعامل تنگاتنگ اين رابطان با کانون‌ها مي‌تواند، راه‌گشاي بسياري از مشکلات به ويژه درمان بيماري‌هاي زنان باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39768s, 19q