مسموميت ۱۳ دانش‌آموز سنقري با شير آلوده

۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 141390

سلامت نیوز:صايب مدرسي، رييس‌ مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي استان كرمانشاه با تاييد اين خبر گفت: دانش‌آموزان دبستان شهيد‌مطهري سنقر، روز يكشنبه به دليل مصرف شير توزيع‌شده در سطح‌مدرسه دچار مسموميت شدند كه خوشبختانه با اقدام به موقع نيروهاي اورژانس همگي آنها به بيمارستان منتقل و اقدامات درماني روي آنها انجام شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازروزنامه اعتماد،مدرسي با اشاره به مساعد بودن وضعيت دانش‌آموزان ادامه داد: براي تعدادي از دانش‌آموزان مسموم دستگاه اكسيژن وصل شد و براي تعدادي ديگر نيز كه مشكلات تهوع داشتند اقدامات درماني انجام شد، اما در حال‌حاضر حال همگي آنها مناسب است و مشكل جدي ندارند. تاييد خبر مسموميت دانش‌آموزان سنقري از سوي مدرسي در حالي است كه عزت‌الله پيشوايي، معاون پرورشي اداره آموزش و پرورش شهرستان‌سنقر با تكذيب اين خبر، روايت ديگري از اين اتفاق ارايه داده است.

او در اين باره گفت: روز گذشته، يكي، دو نفر از دانش‌آموزان احساس دل‌درد كرده بودند كه سريعا با اورژانس تماس گرفته شد و تعدادي از دانش‌آموزان به بيمارستان منتقل شدند. پيشوايي با اشاره به بازگرداندن دو دانش‌آموز به مدرسه پس از مساعد شدن شرايط جسماني ادامه داد: علاوه بر مدير و تعدادي از معلمان مدرسه، مسوول مركز بهداشت شهرستان هم از شيرها استفاده كرده و گفته است كه شيرها مشكلي ندارند اما براي اطمينان بيشتر آنها را به آزمايشگاه برده است. اين اتفاق براي دومين بار است كه در يك ماه اخير در مدارس سنقر رخ مي‌دهد. ماه‌گذشته نيز هفت دانش‌آموز اين شهرستان بر اثر استفاده از شيرهاي توزيع‌شده در سطح‌ مدرسه مسموم شدند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20915s, 18q