وزير بهداشت:

تعداد دانشجويان سيگاري در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي از متوسط جامعه كمتر است

۱۳۸۷/۱۰/۰۱ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 14142
تعداد دانشجويان سيگاري در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي از متوسط جامعه كمتر است
دكتر كامران باقري لنكراني در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعيت مصرف سيگار در بين دانشجويان علوم پزشكي كشور، اظهار كرد: مطالعات جامع و دقيقي در اين زمينه انجام نشده است و بنابراين نمي‌توان با نمونه‌گيري كم، ارايه ‌گزارشي در اين رابطه را ملاك قرار داد.

وزير بهداشت با اشاره به بررسي‌هاي انجام شده در زمينه آمار مصرف سيگار در بين دانشجويان علوم پزشكي، خاطر نشان كرد: بر اساس مطالعات وزارت بهداشت تعداد دانشجويان سيگاري در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي از متوسط جامعه كمتر است.

به گزارش ايسنا، هفته گذشته دكتر محمدرضا مسجدي دبير كل جمعيت مبارزه با استعمال دخانيات طي ارايه گزارشي با اشاره به رابطه ميان افزايش سطح دانش افراد و افزايش مصرف سيگار و با بيان اينكه ميزان مصرف سيگار در دانشجويان پزشكي بيشتر از ديگر گروه‌هاست، افزود: طي مطالعه‌اي در دانشگاه‌ها مشخص شد هنگام ورود دانشجويان به دانشگاه، متوسط مصرف سيگار ميان آنها با سطح جامعه تفاوت دارد. اين در حالي است كه در سال آخر تحصيل اين افراد، ميزان مصرف سيگار در آنها افزايش يافته است. متاسفانه ميزان مصرف سيگار در گروه‌هاي پزشكي بيش از ديگر گروه‌هاست. همچنين با مطالعه در سطح پزشكي كشور مشخص شده كه ماماها بيش از ديگر گروه‌هاي پزشكي سيگار مي‌كشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.42291s, 18q