رعايت چارچوب روش هاي علمي در خدمات نظام سلامت

۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 141424

سلامت نیوز: عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان بايد در چارچوب روش هاي علمي باشد؛ در غير اين صورت باعث از بين رفتن بودجه و سرمايه ملي مي شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از راديو سلامت، عبدالرحمن رستميان، عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در برنامه «ره آورد» شبكه راديويي با بيان اين مطلب افزود: پرداخت هزينه هاي درماني از جيب مردم، عدم كيفيت خدمات ارائه شده در مراكز بهداشتي و درماني، كمبود نيروي انساني در روستاها از جمله شاخص هايي بود كه مي بايست در نظام سلامت اصلاح مي شد كه خوشبختانه با اجرايي شدن طرح تحول نظام سلامت و اختصاص بيمه پايه، شاهد اتفاقات خوب در حوزه بهداشت درمان بوده ايم. اميدوارم در سال آينده با بيمه كردن تمامي مردم بتوانيم خدمات پايه اي را با پوشش بيمه اي به شهروندان ارائه كنيم.

وي در خصوص قرار گرفتن خدمات دندانپزشكي تحت پوشش بيمه اظهاركرد: در حال حاضر، بودجه تخصيص يافته در حوزه دندانپزشكي مخصوص آموزش به نوجوانان زير 14 سال است كه اميدواريم در آينده خدمات دندانپزشكي نيز زير پوشش بيمه قرار گيرد. به عقيده من، به جاي افزايش و افتتاح دانشكده هاي دندانپزشكي در كشور بايد توجه به بهداشت دندان را افزايش دهيم و بودجه نيز به اين حوزه اختصاص يابد.

رستميان بيان كرد: اگر اعتبارات تخصيص يافته در نظام سلامت به جا و درست استفاده نشود، اثر بخشي لازم را نخواهد داشت. از اين رو، خدمات ارائه شده در نظام سلامت بايد در چارچوب روش هاي علمي باشد؛ در غير اين صورت باعث از بين رفتن بودجه و سرمايه ملي مي شود.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در پايان خاطرنشان كرد: بحث پيشگيري تمام كشور را در بر مي گيرد. بنابراين بهتر است بودجه در اين بخش مورد استفاده قرار گيرد. از اين رو، بايد پيشگيري كنيم تا درمان؛ چرا كه پيشگيري هزينه و عارضه كم تري دارد.

يادآور مي شود، برنامه «ره آورد» كاري از گروه سلامت اجتماعي راديو سلامت از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20 به مدت 40 دقيقه از موج اف.ام رديف 102 مگاهرتز تقديم شنونده هاي صداي دانش، نشاط و آرامش مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52649s, 18q