سخنگوی كميسيون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

سهل انگاري مسئولین وزارت بهداشت در نظارت بر دارو مشکل بینایی در بیماران ایجاد کرد

۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۴:۲۹ - کد خبر: 141456
سهل انگاري مسئولین وزارت بهداشت در نظارت بر دارو مشکل بینایی در بیماران ایجاد کرد

سلامت نیوز: سخنگوی كميسيون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از برخورد قاطعانه مجلس شوراي اسلامي با متخلفان واردات داروهاي غير استاندارد خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از راديو سلامت، محمدحسین قربانی ،سخنگوی كميسيون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در برنامه «مردم و سلامت» شبكه راديويي سلامت با اشاره به اين كه متأسفانه چندين نفر از بیماران در پی تزریق چشمی داروی آواستین دچار مشکلات بینایی شدند، افزود: متأسفانه به دلايل مختلف باز هم شاهد يك حركت غير اخلاقي و آسيب رسان به جامعه شديم و آن بحث ورود داروي غير استاندارد به عرصه نظام سلامت است.

وي بيان كرد: متولي اصلي نظارت و تأمين داروي سالم و استاندار سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور است كه به دليل كم كاري و سهل انگاري در مديريت و نحوه تامين داروي استاندارد، شاهد ايجاد مشكل بينايي در برخي از بيماراني كه داروي آواستين تزريق كردند، شديم.

قرباني با بيان اين كه همواره پيشگيري بهتر از درمان است، اظهاركرد: بايد قبل از وقوع چنين حوادثي جلوي آن را گرفت نه اين كه عده اي متضرر شوند بعد شروع به اقدام كنيم؛ از اين رو براي آگاهي از سلامت و اطمينان دارو سامانه پيامكي طراحي شده است كه بيماران با وارد كردن كد از طريق تلفن همراه شان مي توانند از سلامت دارو اطمينان حاصل كنند.


سخنگوی كميسيون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پايان خاطرنشان كرد: در بحث نظارت بر دارو عملكرد خوبي نداشته ايم و با قاطعيت و جديت برخورد نكرديم. از اين رو دز مجموعه سازمان غذا و دارو اگر سيستم نظارتي خوبي وجود داشته باشد ديگر شاهد چنين اتفاقاتي نخواهيم بود و مجلس نيز قاطعانه با خاطيان برخورد و پيگير اين مسأله است.

يادآور مي شود، برنامه «مردم و سلامت» كاري از گروه سلامت اجتماعي راديو سلامت، روزهاي شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:20 به مدت 40 دقيقه از موج اف.ام رديف 102 مگاهرتز تقديم شنونده هاي صداي دانش، نشاط و آرامش مي شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.65785s, 18q