مديربرنامه‌ريزي وزارت بهداشت عنوان كرد:

پيش‌بيني رشد24درصدي اعتبارات بهداشت ودرمان در بودجه 88

۱۳۸۷/۱۰/۰۱ - ۱۴:۰۳ - کد خبر: 14147
پيش‌بيني رشد24درصدي اعتبارات بهداشت ودرمان در بودجه 88
مسعود ابوالحلاج در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بحث جديد حامل‌هاي انرژي و حذف يارانه‌ها و تامين 85 ميليارد تومان اعتبار از اين محل براي بودجه سال آينده، اظهار كرد: مشكل اصلي بخش بهداشت و درمان، تامين هزينه‌هاي پرسنلي است كه به نظر مي‌رسد با 24 درصد رشد در بودجه 88 همچنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در سال آينده نيز با مشكل پرداخت حقوق و دستمزد پرسنلي روبرو شوند.

وي با بيان اين كه هم اكنون دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور در هزينه پرسنلي قراردادي و شركتي با مشكل مواجهند، گفت: اين در حالي است كه پرداخت كارانه پزشكان و پرسنل و پرداخت قراردادها هم به تاخير افتاده است.

مدير دفتر برنامه ريزي و منابع مالي وزارت بهداشت با اشاره به اختصاص اعتبار 150 ميليارد توماني در ابتداي سال براي رفع بدهي دارويي مراكز درماني افزود: چون هزينه پايگاه‌هاي اورژانس كشور از محل قرارداد شركتي و نيروهاي غيررسمي تامين و حتي مشمول بند «و» هم نمي‌شود در بسياري از اين پايگاه‌ها با مشكل روبرو هستيم.

ابوالحلاج با اشاره به توسعه فضاي فيزيكي از قبيل توسعه بيمارستان‌ها، پايگاه‌هاي اورژانس، شبكه و خانه‌هاي بهداشت و عدم تامين منابع مالي كافي براي آنها در ادامه بر ضرورت توجه بيشتر خيرين در بخش سلامت براي جبران هزينه‌ها جهت خريد دستگاه‌هاي دياليز و هزينه‌هاي جاري بيمارستان تاكيد كرد و به ايسنا گفت: كمك خيرين راهكار موثري در تامين برخي از كسري هزينه‌هاست.

وي با بيان اين كه براي رفع بخشي از كسري وزارت بهداشت (450 ميليارد تومان) تاكنون 390 ميليارد تومان سهام ارايه شده است، افزود: هم اكنون در حال پيگيري عمليات فروش آن هستيم.

مدير دفتر برنامه ريزي و منابع مالي وزارت بهداشت با اعتقاد به اين كه براي برگشت بهداشت و درمان به شرايطي طبيعي دست كم به 1900 ميليارد تومان اعتبار نياز است از تامين كسري اعتبار 400 ميليارد توماني از طريق جا به جايي اعتبارات طي دو هفته آينده خبر داد و گفت: بدين ترتيب بخشي از ديون تامين مي‌شود.

مدير دفتر برنامه ريزي و منابع مالي وزارت بهداشت، اولويت نخست تمام دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور را پرداخت پرسنلي و هزينه‌هاي جاري اعم از خريد دارو، پرداخت كارانه پزشكان و قرارداد‌هاي شركتي برشمرد و افزود: اين در حالي است كه عمليات توسعه بيمارستان‌ها و آموزش در سال‌هاي اخير از طريق نيروهاي شركتي و قراردادي پوشش داده مي‌شدند كه هيچ گاه در محاسبات هزينه پرسنلي منظور نشد به نحوي كه بند «و» فقط شامل نيروهاي رسمي و پيماني شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0664s, 18q