با مشاهده اين علايم، سريع به پزشک مراجعه کنيد

۱۳۹۳/۱۲/۱۹ - ۱۵:۲۱ - کد خبر: 141479
با مشاهده اين علايم، سريع به پزشک مراجعه کنيد

سلامت نیوز: با مشاهده علايمي مانند تغييرات طولاني در نظم و دفع مدفوع يا ادرار، هر زخم سطحي که پس از ۱۰ روز بهبود پيدا نکند، هر نوع خونريزي و هر نوع ترشح غيرطبيعي، پيدايش هر توده اي در بدن به ويژه در سينه، هضم و اشکال در فرو بردن لقمه، تغييرات واضح در شکل و رنگ خال هاي بدن که از قبل وجود داشته است و همچنين سرفه هاي مکرر و کلفت شدن صدا بايد سريع به پزشک مراجعه کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،مسئول مبارزه با بيماري هاي غيرواگير مرکز بهداشت شهداي والفجر با بيان اين مطلب گفت: در حال حاضر سرطان ها يکي از مسائل مهم و اصلي بهداشت و درمان در ايران و در تمام دنياست.

در کشورهاي توسعه يافته، سرطان دومين و در کشور ما سومين علت شايع مرگ و مير است. تخمين زده مي شود هر سال در کشور بيش از ۸۵هزار مورد جديد سرطان ايجاد مي شود.

همچنين پيش بيني مي شود به دليل عادات جديد زندگي، افزايش مصرف دخانيات، افزايش جمعيت و افزايش درصد سالمندي، در يک دهه آينده موارد ابتلا به سرطان به شدت افزايش پيدا کند. دکترنگار ميرزاد افزود: هم اکنون سرطان، عامل ۱۲درصد تمامي مرگ و ميرها در سراسر جهان و در کشور ما عامل ۱۴درصد مرگ و مير است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.81762s, 20q