با تجليل از مقام هنري دكتر سندوزي، باشگاه پزشكان هنرمند آغاز به‌كار كرد

۱۳۸۷/۱۰/۰۱ - ۱۴:۲۱ - کد خبر: 14150
با تجليل از مقام هنري دكتر سندوزي، باشگاه پزشكان هنرمند آغاز به‌كار كرد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، اين مراسم از ساعت 16 در لابي تالار «وحدت» با افتتاح بخش نمايش آثار هنري پزشكان هنرمند در حالي آغاز به‌كاركرد كه با گذشت 1 ساعت از زمان شروع نمايش آثار، هنوز تعدادي از اين پزشكان هنرمند، مشغول آوردن آثار خود به بخش مربوطه و آماده‌سازي آن‌ها براي به نمايش درآوردن بودند.

سرانجام مراسم مربوطه به افتتاح باشگاه پزشكان هنرمند نيز ساعت 18 در تالار وحدت آغاز شد و ابتدا «فرزاد قاسم‌زاده» دبير اجرايي اين جشنواره ضمن تبريك به مناسبت اعياد غديرو قربان گفت: با تحقيقي مقدماتي در ميان اقشاري از جامعه كه در كنار حرفه‌ به گونه‌اي جدي و هدفمند در عرصه‌هاي فرهنگي و هنري نيز فعاليت مي‌كنند، دريافتيم كه ظرفيت شگرفي در جامعه پزشگان كشور وجود دارد كه در صورت شناسايي كامل، حمايت و انسجام بخشي، مي‌تواند تبديل به سرمايه‌اي ارزشمند در عرصه هنرهاي فاخر اين مرزوبوم باشد. مصداق عيني اين موضوع، چندين دهه تلاش هنرمندانه‌اي دندانپزشكان و پزشكان پيشكسوت است كه داراي آثار هنري فاخر در شاخه‌هاي مختلف هنري مي‌باشد.

وي در ادامه افزود: بر اين اساس آئين نكوداشت طبيبان دل و جان به عنوان نخستين گام براي تحقق گام‌هاي بلندتري برداشته شده است كه شماري از آنان به قرار ذيل است:- اين آئين در عين حال نقطه آغاز و مراسم گشايش باشگاه پزشكان هنرمند است تا به زودي شاهد شكل‌گيري منسجم‌ترين شكل هنري صنفي براي انجام فعاليت‌هاي سازنده بعدي باشيم.

- همچنين با مساعدت تشكل‌هاي پزشكي و با حمايت شهردار پايتخت به زودي بانك جامع پزشكان هنرمند براي شناسايي فعالان هنري اين صنف و برنامه‌ريزي براي اقدامات و برنامه‌هاي بعدي تشكيل خواهد شد.

- برگزاري جشنواره‌هاي هنري، برپايي نمايشگاه‌هاي انفرادي و گروهي آثار هنري پزشكان هنرمند و انتشار آثار برگزيده، از جمله برنامه‌هايي است كه با حمايت و همكاري جامعه پزشكي و مديريت شهري، در باشگاه پزشكان هنرمند پيگيري خواهد شد. و در نتيجه‌ي آن شهروندان نيز از محصولات هنري پزشكان بهره‌مند خواهند شد.

- در سال آينده نيز شاهد برگزاري نخستين جشنواره فرهنگي هنري جامعه پزشكي خواهيم بود و از هم‌اكنون مقدمات راه‌اندازي دبيرخانه‌ي دايمي اين جشنواره انجام شده و با فعال‌شدن باشگاه پزشكان هنرمند، مراحل برگزاري اين جشنواره نيز تسريع خواهد شد.

سپس «دكتر زالي» قائم مقام سازمان نظام پزشكي نيز طي سخناني از اهداف و همچنين برگزاري اين جشنواره حمايت و قدرداني كرد.

در اين بخش از اين برنامه نيز گروهي به اجراي موسيقي سنتي پرداختند و سپس «دكتر موذن» مشاور شهردار تهران نيز با تبريك و تحسين اين برنامه اهداف و برنامه‌هاي اين جشنواره را بسيارخوب و مفيد برشمرد.

همچنين «دكتر مجيد سرسنگي» قائم مقام سازمان فرهنگي هنري شهر تهران نيز گفت: اين باشگاه در قالب گروه‌هاي تخصصي هنري، ويژه‌ي پزشكان پايتخت در رشته‌هاي مختلف عكاسي، طراحي، مجسمه‌سازي، ادبي و غيره فعاليت خواهد كرد.

سرسنگي در ادامه افزود: هر سه ماه يك‌بار و يا به صورت سالانه نشست‌هاي تخصصي در حوزه هنرهاي تجسمي ويژه پزشكان در اين باشگاه برگزار مي‌شود.

سرسنگي حمايت از شهروندان نخبه را از جمله مهم‌ترين سرفصل‌ها در دستور كار جديد مديريت شهري پايتخت دانست و در ادامه گفت: نكوداشت پزشكان هنرمند در ادامه گام‌هاي فرهنگي شهرداري براي تجليل از شهروندان شاخص و تأثيرگذار است.

در اين مراسم از مقام هنري دندانپزشك پيشكسوت دكتر «امير اسماعيل سندوزي» در 80 سالگي، تجليل شد.

سندوزي، علاوه بر فعاليت‌هاي چشمگير در زمينه‌ي داندانپزشكي، چندين دهه در عرصه هنر نقاشي، طراحي و مجسمه‌سازي فعاليت داشته است و 10 سال پيش نيز محل مطب خود را با 180 اثر هنري به سازمان فرهنگي هنري شهرداري اهدا كرد كه هم‌اكنون با عنوان موزه سندوزي به عنوان زيرمجموعه‌ي اين سازمان فعاليت مي‌كند.

در ادامه‌ي اين مراسم نيز از 12 نفر از پزشكان هنرمند كه در اين جشنواره برگزيده بودند تقدير شد و از 6 نفر از پزشكان هنرمند شركت‌كننده در اين جشنواره با عنوان پزشكان پيشكسوت تقدير به عمل آمد كه اسامي آن‌ها به شرح ذيل مي‌باشد.

دكترها «علي پريور»، «مهدي يزدان‌پناه»،«محمدعلي افتخاري»، «شمس‌الدين تابش»، «شهريار بهاري»، «محمدرضا طاهريان»، «باقر شهني‌زاده»،«محمدعلي صدرعاملي»، «سعيد طلوعي»، «حسن شيرون»،

«عباس منظرپور»، «افشين يداللهي»، «نينا رهشناس»، «هنگامه درخشان»، «محمدعلي غفوريان»، و سه نفر از دانشجويان سال 5 پزشكي: «افشين سعدي‌پور»، «پگاه خوش پوري»، «پريسا خوش پوري».

لازم به ذكر است آثار به نمايش درآمده در لابي تالار وحدت در پايان مراسم به موزه سندوزي انتقال پيدا كرد و تا آخر هفته‌ي جاري در اين موزه به نمايش گذاشته خواهد شد.

حاشيه:

با اين‌كه تا ساعتي قبل از شروع برنامه همه‌ي مسوولين اجرايي و مدعوين گمان مي‌كردند اين مراسم با حضور دكتر محمدباقر قاليباف برگزار مي‌شود اما وي در اين مراسم حاضر نشد و ساير مسوولين مربوطه در اين سازمان در اين مراسم حضور پيدا كردند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.53103s, 18q