پس از دو ماه تعطيلي؛ تنها مركز روزانه مراقبت از سالمندان با كمك خيرين، فعاليت خود را از سر گرفت

۱۳۸۷/۱۰/۰۱ - ۱۴:۲۲ - کد خبر: 14151
پس از دو ماه تعطيلي؛ تنها مركز روزانه مراقبت از سالمندان با كمك خيرين، فعاليت خود را از سر گرفت
دكتر بيدكي در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: مركز قاصدك تنها مركز روزانه نگهداري از سالمندان و وابسته به انجمن آلزايمر ايران است كه از حدود 4 سال گذشته فعاليت خود را آغاز كرده است. سال گذشته به پيشنهاد گروهي از خيرين اين مركز براي مدت سه سال و به صورت رايگان به مكاني بزرگتر انتقال يافت.

وي در اين باره ادامه داد: پس از گذشت كمتر از يك سال از اين مدت، از آنجا كه خيرين مكان مورد نظر را احتياج داشتند، ‌فعاليت‌هاي مركز قاصدك متوقف و در مجموع به مدت دو ماه تعطيل شد.

دكتر بيدكي گفت: با كمك خيرين و گرفتن وام 70 ميليون توماني، مركز قاصدك در مجموع با بيش از صد ميليون تومان، ‌مجددا فعاليت‌هاي خود را از سر گرفت. در حال حاضر به منظور ادامه روند فعاليت‌هاي اين مركز، انجمن آلزايمر ايران ماهانه يك ميليون و دويست هزار تومان به عنوان سود وام 70 ميليوني پرداخت مي‌كند و بعد از گذشت پنج تا شش ماه هم بايد اصل پول پرداخت شود.

وي افزود: از آنجا كه انجمن آلزايمر انجمني خيريه بوده و با كمك خيرين اداره مي‌شود، پرداخت اين مبلغ به سختي انجام مي‌شود.

مدير فني مركز قاصدك در رابطه با فعاليت‌هاي اين مركز گفت: اين مركز اولين مركز روزانه مراقبت از سالمندان در ايران است و از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر به ارائه خدماتي به منظور تقويت حافظه سالمندان مبتلا به آلزايمر، مهارت‌هاي دستي و فيزيوتراپي براي سالمندان اقدام مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.90114s, 19q