کیفیت پایین درمان سوختگی در کشور/ ضرورت ایجاد بیمارستان‌های سوختگی استاندارد

۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۴ - کد خبر: 141578

سلامت نیوز: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ابراز تاسف از کیفیت پایین درمان سوختگی در کشور، تصریح کرد: با توجه به آمار بالای سوختگی در کشور متاسفانه تعداد اندک تخت‌ها نیاز این بیماران را برطرف نمی‌کند ضمن اینکه کیفیت پایین درمان سوختگی و تجهیزات درمان این بیماری هم ناکافی است.

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر ایجاد بیمارستان‌های استاندارد سوختگی در کشور، عنوان کرد: سوختگی از جمله بیماری‌هایی است که نیاز به درمان و مراقبت ویژه دارد و در برخی موارد معالجه و بهبود این بیماران مدت‌ها طول می‌کشد لذا ایجاد بیمارستان مخصوص این بیماران ضروری است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از تعداد اندک تخت‌های سوختگی استاندارد، گفت: با توجه به تعداد اندک تخت های استاندارد و تعداد بالای بیماران سوختگی در کشور، وزارت بهداشت با بودجه تحت اختیار خود با افزایش تخت های استاندارد می تواند آمار بیشتری از این بیماران را زنده نگه دارد.

قربانی ایجاد فضایی مخصوص بیماران سوختگی در همه بیمارستان‌های کشور را مهم خواند و تاکید کرد: اگر مجهز کردن همه بیمارستان‌های کشور به تخت های سوختگی در توان وزارت بهداشت نباشد این سازمان می‌تواند جایگاه محدودی از بیمارستان‌ها را به این بیماران اختصاص دهد که حداقل درمان اولیه برای این بیماران صورت گیرد بعد به بیمارستان‌های تخصصی مجهز و استان‌های مجاور منتقل شوند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای سالامی، با انتقاد از عدم پوشش بیمه‌‌ای داروهای بیماران سوختگی، تصریح کرد: با توجه به آمار وتعرفه بالای این بیماری بیمه کردن داروهای سوختگی برای بیمارستان‌ها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است لذا از وزارت بهداشت انتظار داریم که برای تعرفه بالای داروها و بیمه این بیماران تمهیداتی بیندیشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.97879s, 18q