فواید صاف نشستن؛ از پیشگیری از استرس تا افزایش میل جنسی!

۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 141630

سلامت نیوز: مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که حالت بد بدن، شما را افسرده و عصبی می‌کند و بر میل جنسی‌تان مؤثر است.


به گزارش سلامانه و به نقل از Daily Mail افرادی که راست نمی‌نشینند کمتر حرف می‌زنند، بیشتر از کلمات منفی استفاده می‌کنند و خودبین می‌شوند، برعکس راست نشستن موجب عزت‌نفس بالاتر، برانگیختی جنسی بیشتر و حس و حال بهتر می‌شود.


زندگی‌های امروز که پر از اضطراب و فعالیت‌های نشسته است موجب رواج عادات بدی مانند خمیدگی، ولو شدن و عدم فعالیت بدنی است. ژست مناسب یعنی قرار دادن بدن در تراز صحیح و حفظ انحنای طبیعی ستون فقرات به هنگام نشستن، ایستادن یا دراز کشیدن. همه می‌دانیم که خمیده نشستن یا ایستادن برای پشت و کمر خوب نیست. تحقیقات قبلی نشان داده بود که تفکر مثبت وقتی راست می‌نشینیم راحت‌تر است. همچنین وضعیت مناسب بدن بر عملکرد دانش آموزان نیز اثرگذار است؛ به‌طوری‌که دانش‌آموزانی که خمیده نمی‌نشینند نمره‌های بالاتری در مقایسه با کسانی که با بی‌حالی می‌نشینند گرفتند.


حالا مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که ژست مناسب بدن می‌تواند موجب افسردگی، عصبانیت و کاهش میل جنسی شود. همچنین ناحیه شکم را که دارای وریدهای شکمی است نرم می‌کند و میزان اکسیژن و مواد غذایی را کاهش می‌دهد. این مسئله هضم را با مشکل مواجه کرده و احساس سنگینی و تنبلی را به همراه می‌آورد. حالت بد بدن تنفس را سطحی و کم می‌کند و همین موضوع احساس اضطراب را که موجب کاهش میزان خواب و انرژی می‌شود وخیم‌تر می‌کند.


نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که قرار دادن بدن به حالت مستقیم و صاف در زمان استرس می‌تواند عزت نفس را حفظ کند و حس و حال مثبت را افزایش دهد. همچنین با راست نشستن میزان صحبت کردن هم بیشتر می‌شود و تمرکز فرد بر خودش پایین می‌آید.


به گفته محققان راست نشستن می‌تواند یک راه ساده رفتاری برای کمک به ایجاد انعطاف‌پذیری در برابر استرس باشد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.02925s, 19q