معتادان پایتخت جمع آوری می شوند

۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۹ - کد خبر: 141634

سلامت نیوز: فرهادی خواستار تعیین تکلیف هرچه زودتر زنان کارتن خواب در تهران شد و تاکید کرد: استفاده از ظرفیت خیرین و ستاد مبارزه با مواد مخدر در این موضوع حائز اهمیت است.

فرماندار تهران گفت: کلیه معتادان پایتخت ازاوایل سال آینده از سطح شهر جمع آوری و در محل های مناسب نگهداری خواهند شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا عیسی فرهادی درنخستین شورای مشارکت های مردمی بهزیستی تهران افزود: جمع آوری معتادان از سطح شهر تهران با جدیت دنبال می شود و امیدواریم خیرین نیز در این موضوع به ما کمک کنند.

وی با بیان اینکه خیرین می توانند منشاء خدمات زیادی در کنار نهادهای دولتی باشند تصریح کرد: باید نسبت به شناسایی ظرفیت خیرین تهران که درصد زیادی راهم شامل می شود اقدام کرده و با دعوت آنان از توان خیرین برای ساماندهی امور بهره گرفت.

فرهادی خواستار تعیین تکلیف هرچه زودتر زنان کارتن خواب در تهران شد و تاکید کرد: استفاده از ظرفیت خیرین و ستاد مبارزه با مواد مخدر در این موضوع حائز اهمیت است.

معاون استاندار تهران گفت: تفاهمنامه ای با کلیه کارخانه های فعال در تهران منعقد خواهیم کرد تا افراد نیازمند را زیر پوشش و حمایت خود قرار دهند.

رییس مرکز بهداشت شمال تهران و دبیر کارگروه سلامت تهران نیز گفت: حوزه بهداشت و درمان خود یکی از مهمترین مراکزی است که نیازمند دریافت کمک های خیرین است و این افراد باید کمک های خود را به این سمت هدایت کنند.

شریف ترکمن نژاد با بیان اینکه باید از موازی کاری در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اجتناب کرد افزود: هماهنگی و هم افزایی در ارائه این خدمات بین بهزیستی و بهداشت و درمان بسیار ضعیف است که باید برای تقویت آن گام برداشت و ساز و کارمناسبی برایش ارائه کرد.

وی از آمادگی بهداشت و درمان شمال تهران برای اجرای پروژه سلامت اجتماعی در کلیه نقاط تهران خبر داد و تاکید کرد: بزودی پروژه سلامت اجتماعی را درمحله خاک سفید تهران با کمک بهزیستی تهران اجرا خواهیم کرد.

ترکمن نژاد گفت: خدمات بهداشتی و درمانی را در مراکز نگهداری ایتام ارائه می دهیم و بهزیستی نیز در این موضوع با بهداشت و درمان همکاری کند.

شورای مشارکت های مردمی بهزیستی مهمترین نهاد تصمیم گیر در زمینه فعالیت های مردمی با محوریت فعالیت های اجتماعی است که در شهرستان تهران ریاست آن برعهده فرماندار نهاده شده است.

نخستین جلسه شورای مشارکت های مردمی بهزیستی شهر تهران امروز به ریاست فرماندار تهران و با حضور سایر اعضاء در محل فرمانداری تهران با هدف تدوین برنامه های این شورا برای سال آتی برگزار شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.99339s, 18q