ارتباط رژیم غذایی با رویش نهفته دندان عقل

۱۳۹۳/۱۲/۲۲ - ۲۱:۴۹ - کد خبر: 141770

سلامت نیوز:یک دندان‌پزشک گفت: با توجه به اینکه در دهه‎های اخیر رژیم غذایی نسبت به گذشته نرم‏تر شده است، رویش دندان عقل نیمه‌نهفته و نهفته در کشور رو به افزایش است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا ،امیر توکلی ، اظهار کرد: زمان رویش دندان عقل بعد از 17 سالگی است که ممکن است به دلیل نبود فضای کافی برای رویش این دندان‏ها در داخل دهان به صورت نیمه‌نهفته یا نهفته رشد کنند که بیشتر در فک پایین به این صورت است.

وی افزود: در حالت نیمه‌نهفته، با توجه به اینکه بخشی از دندان با محیط دهان به طور مکرر ارتباط دارد در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی دندان پوسیده شده و همچنین موجب عفونت بافت‎های اطراف دندان می‌شود که پس از بررسی با جراحی خارج خواهد شد.

توکلی تصریح کرد: در حالت نهفته باید ابتدا ارزیابی صورت گیرد تا اگر مزاحمتی برای سایر دندان‏ها ایجاد کرد بافت لثه مورد جراحی قرار گیرد، به همین جهت ارزیابی‎ها باید در زمان‏های متوالی انجام شود. در ضمن از رادیوگرافی چند ساله نباید غافل شد، چرا که اگر ضایعه‎ای وجود داشت در جهت رفع آن اقدام کرد، لذا کشیدن دندان باید دلیل قانع کننده‎ای داشته باشد و گرنه در صورت رعایت بهداشت نیازی به کشیدن دندان وجود ندارد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13477s, 18q