نبود مديريت مهمترين علت حذف يارانه دارويي بيماران خاص است

۱۳۸۷/۱۰/۰۲ - ۱۰:۵۶ - کد خبر: 14182
نبود مديريت مهمترين علت حذف يارانه دارويي بيماران خاص است
به گزارش سلامت نیوز، اميرحسين قاضي‌زاده با بيان اين‌كه سوء استفاده و فروش داروهاي يارانه‌اي يكي از مشكلات نظام دارويي است، افزود: اين داروها كه توسط بيماران با قيمت بسيار كمي خريداري مي‌شود، در بازار آزاد با قيمت بالايي به فروش مي‌رسد و ارزان بودن اين داروها در كشور و گران بودن آن در كشورهاي همسايه، زمينه قاچاق اين داروها را فراهم مي‌آورد.

وي اظهار كرد: عدم وجود مديريت مهمترين علت حذف يارانه دارويي بيماران خاص است.

اين عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به پرداخت نقدي يارانه دارويي بيماران خاص افزود: اين روش ساده‌ترين راه براي جلوگيري از فروش داروي بيماران خاص است كه وزارت بهداشت در پيش گرفته است.

وي گفت: در اين روش قرار است بيمار داروي خود را با پرداخت بها از داروخانه‌ها تهيه كند و به دليل پرداخت بهاي آن از مصرف بي رويه دارو و انبار آن در منزل جلوگيري شود.

نماينده مردم مشهد و كلات در مجلس تاكيد كرد: داروهاي بيماران خاص از جمله بيماران هموفيلي، تالاسمي، سرطاني، دياليزي و MS از جمله داروهاي گران قيمتي است كه دولت همه ساله با اتخاذ تمهيداتي از جمله تخصيص يارانه به اين داروها كه اغلب نيز وارداتي است و همچنين تحت شمول بيمه بردن اين داروها تلاش مي‌كند تا فشار كمتري به بيماران وارد شود كه متاسفانه بيماران به فروش داروي خود و استفاده نادرست از آن اقدام مي‌كنند.

قاضي‌زاده خاطرنشان كرد: برخي از افراد با سندسازي، خود را به جاي بيماران خاص جا مي‌زنند و با مراجعه به برخي پزشكان داروهاي خاص را دريافت مي‌كنند و از سوي ديگر برخي افراد كه بيمار واقعي هستند، با چندين بار مراجعه در هفته، چندين نوبت دارو دريافت مي‌كنند كه اين مساله نشان از بي توجهي برخي پزشكان به سوابق پزشكي و رجوع به پرونده پزشكي بيماران دارد كه بايد بيش از گذشته به آن توجه كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.4753s, 18q