کمبود متخصص رادیولوژی در کشور

۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۱۵:۳۵ - کد خبر: 141867

سلامت نیوز:عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران از فعالیت 5000 واحد رادیولوژی دولتی و خصوصی درکشور خبرداد.

عبدالرسول صداقت درگفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: رادیولوژی ایران درحال حاضر حرف اول را ازنظر علمی و عملی درخاورمیانه می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: درحال حاضرتنها کشوری که از نظر تجهیزات از ایران برتری دارد کشور ترکیه است ولی توان علمی متخصصان رادیولوژی این کشور به پای متخصصان ایرانی نمی‌رسد.

صداقت افزود: سالانه حدود 150 متخصص رادیولوژی از دانشگاه‌ها فارغ التحصیل می‌شوند و جذب واحدهای دولتی و خصوصی رادیولوژی در سراسر کشور می‌شوند.

وی ادامه داد: اکنون دو هزار متخصص رادیولوژی درکشور فعالیت دارند اما نیاز واقعی این کشور دراین بخش 3500 نفر است.

صداقت تاکید کرد: امید است با نرخ رشد دو درصدی جمعیت کشور و رشد هشت درصدی تعداد رادیولوژیست‌ها تا 10سال آینده کمبودهای این حوزه برطرف شود.

عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران با مقایسه تجیهزات و امکانات واحدهای رادیولوژی بخش دولتی و خصوصی گفت: خوشبختانه تجهیزات و امکانات واحدهای خصوصی رادیولوژی بسیار مناسب است و کمبود خاصی دراین حوزه مشاهده نمی‌شود ولی بخش دولتی تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی دارد.

وی تصریح کرد: کمبودها و ضعف تجهیزات بخش دولتی به بیماران به خصوص در زمینه تامین هزینه فشار وارد می‌کند؛ چراکه برخی از این بیماران از استطاعت مالی زیادی برخوردارنیستند.

صداقت تاکید کرد: اکنون پنج هزار واحد دولتی و خصوصی رادیولوژی درکشور فعال است که نیروهای آن به طور مستمر در دوره‌های بازآموزی شرکت می‌کنند.

عضو هیات مدیره انجمن رادیولوژی ایران درخصوص تفاوت در تعرفه‌های خدمات‌رسانی در واحدهای دولتی و خصوص رادیولوژی گفت: تعرفه‌های بخش دولتی حدود 40 درصد از بخش خصوصی کمتراست ولی امکانات، خدمات تجهیزاتی که این بخش دارد به هیچ وجه با بخش دولتی قابل مقایسه نیست.

وی درپایان گفت: با ارتقای کمیت و کیفیت خدمات‌رسانی بخش دولتی امکان رقابت این بخش با واحدهای خصوصی رادیولوژی فراهم می‌شود و به این ترتیب زمینه انتخاب بیماران افزایش می‌یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.28293s, 18q