پژوهشگران ژاپني مکانيزمي براي جلوگيري از توسعه سرطان در بدن يافتند

۱۳۸۷/۱۰/۰۴ - ۰۹:۰۲ - کد خبر: 14199
 پژوهشگران ژاپني مکانيزمي براي جلوگيري از توسعه سرطان در بدن يافتند
به گزارش روزنامه ماينيچي ، اين تيم تحقيقاتي به رهبري پروفسور " آکيرا شيبويا " استاد دانشگاه تسوکوبا ژاپن اعلام کردند که درنظر دارند اين يافته خود را در شماره امروز نشريه آمريکايي ساينس منتشر کنند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ماينيچي ، به اعتقاد متخصصان در بدن هر فرد سالم روزانه سه هزار سلول سرطاني توليد مي شود اما سيستم ايمني بدن افراد از توسعه اين سلولها در بدن جلوگيري مي کند.
پژوهشگران ژاپني در جريان تحقيقات خود بر اين حقيقت که مولکولهاي "دي.ان.اي.ام يک" در سطح سلولهاي کشنده "تي" و ديگر سلولهاي ايمني بدن به طور مشترک با مولکولهاي موجود در سلول سرطاني مقابله مي کنند، متمرکز شده اند.
پژوهشگران در جريان آزمايشات خود به بدن يک موش بدون مولکولهاي "دي.ان.اي.ام يک" ، 12 سلول سرطان زا را تزريق کردند که در نتيجه به افزايش بافت از نوع تومور بدخيم ، در بدن آن و ديگر تغييرات ايجاد شده گرديد.
پس از پنج ماه همه آنها در بدن موش به فيبروسارکوم تبديل گرديد در حالي که به موش عادي که سلولهاي سرطاني تزريق شد ، در همين مدت فقط نيمي از آنها به تومور بدخيم تبديل شد.
پروفسور شيبويا ، گفت: تقويت فعاليت مولکولهاي "دي.ان.اي.ام يک" در بدن ، احتمالا علاوه بر کمک به معالجه بيماري سرطان در افراد مي تواند در پيشگيري اين بيماري نيز موثر باشد.
اين گزارش مي افزايد: پژوهشگران ژاپني در جريان آزمايشات خود از اين موضوع که مولکولهاي "دي.ان.اي.ام يک" مي توانند نقش مهمي را در کشتن سلولهاي سرطاني ايفا کنند، اطمينان کسب کرده اند اما اين مساله نامشخص باقيمانده است که آيا اين مولکولها تاثيرات يکساني در افراد مختلف دارند يا خير؟
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.23552s, 18q