برخورد با تراکم خواری در پایتخت/ تغییرکاربری معادل زمین خواری است

۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۹ - کد خبر: 142117

سلامت نیوز: عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: باید با فروش پلاک، تغییر کاربری و افزایش طبقات که به نوعی تراکم خواری در شهر محسوب می شود، برخورد شود.

اقبال شاکری در گفتگو با مهر، با اشاره دیدار مقام معظم رهبری و سخنان ایشان در خصوص پدیده زمین خواری و کوه خواری، گفت: آنچه که ما بیشتر در شهرداری ها با آن روبرو هستیم، تغییر کاربری زمین هاست. تغییر کاربری فضای سبز به مجتمع های تجاری و اداری. در واقع تغییر کاربری در شهر معادل زمین خواری در حومه و منابع طبیعی است.

وی افزود: متاسفانه در شهر تهران تغییر کاربری رخ می دهد و بعضا قانونی و یا غیرقانونی این کار صورت می گیرد که وظیفه ما ورود جدی به این مسئله است. باید سامانه ای ایجاد کنیم تا جلوی این تغییر کاربری ها گرفته شود و طبق تأکیدات مقام معظم رهبری باید با تغییر کاربری و زمین خواری به شدت و بدون اغماض برخورد شود.

شاکری تصریح کرد: اگر در سطح شهر تهران در فروش پلاک، تغییر کاربری و افزایش طبقات که نوعی تراکم خواری است، اتفاق می افتد، باید قاطعانه برخورد شود و به شدت مقابله کرد. رسیدگی به این موضوع و رفع دغدغه مقام معظم رهبری و مردم بر عهده شورای شهر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.37431s, 18q