توپ درمانی باعث تعادل می‌شود

۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 142128

سلامت نیوز: برای تقویت توانایی در کنترل حرکات، طرز ایستادن و نشستن ورزش‌های توپ درمانی اثرات مفیدی در تمام سنین دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محققان دانشگاه شیکاگو اثرات توپ درمانی را در کنترل حرکات، نشستن و ایستادن مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند این درمان یک پارامتر حیاتی برای حفظ تعادل انسان می‌شود.

این تمرینات باید با یک توپ هندبال، بسکتبال یا توپ‌هایی که وزن آن حدود یک تا 10 کیلو گرم است باشد؛ فیزیوتراپ‌ها و مربیان ورزش اغلب در زمینه توانبخشی از این درمان استفاده می‌کنند.

مزایای این درمان برای تمام سنین:

این درمان باعث می‌شود تشخیص مغز بهترشود و فرد به خوبی بتواند تعادل خود را حفظ کند. یک تیم آمریکایی در این فرآیند اثر توپ پزشکی بر سلامت مغز و حفظ تعادل را مورد بررسی قرار دادند؛ آزمون اول مربوط می‌شد به جوانان و تمریناتی که شامل پرتاب توپ در ارتفاع شانه بود.

مجموعه‌ای از پارامترهای مکانیکی (عضلات، جرم، فشار وارد شده) تجزیه و تحلیل شدند، نتایج نشان دادند تعادل آنها در وضعیتی که قرار گرفته بودند بهبود یافته و کنترل و ثبات آنها بهتر شده بود.

مرحله دوم در افراد مسن با تمرینات توپ پزشکی نیز مثبت بود؛ با بالا رفتن سن، ظرفیت تنظیم وضعیتی کاهش پیدا می‌کند که باعث افزایش خطر ابتلا به از دست دادن تعادل، سقوط و عواقب جدی است.

بنابراین توپ پزشکی یکی از عوامل پیشگیری از حوادث می‌تواند باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.36691s, 19q