تنهایی خطر بیماریهای قلبی را بالا می‌برد

۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۴ - کد خبر: 142129

سلامت نیوز: به گفته محققان کانادایی انزوا و تنهایی اثرات سوء در سلامت جسم و روان به خصوص خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، نداشتین روابط اجتماعی بر عملکرد قلب تاثیر می‌گذارد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. محققان در بسیاری از مطالعات اثرات انزوا در سلامت جسمی و روانی مورد بررسی قرار داده‌اند.

مطالعه انجام شده توسط روانشناسان دانشگاه کونکوردیا در مونترال نشان دادند تغییرات اساسی و عاجل زیست محیطی نقش مهمی در بیماری‌های قلبی دارند. به خصوص در مورد دانشجویان خارجی در کبک به دلیل نداشتن ارتباط‌های اجتماعی و تنهایی به این بیماری مبتلا می‌شوند.

یک تیم تحقیقاتی کانادایی بر روی افرادی که موفق به پیدا کردن دوست نشده و تنها مانده بودند با آنهایی که از نظر رابطه اجتماعی موفق بودند تحقیقاتی کردند به این نتیجه رسیدند که روابط اجتماعی تاثیر زیادی در سلامت افراد دارد؛ در این تحقیقات محققان متوجه شدند ضربان قلب افراد اجتماعی بهتر از ضربان قلب گروه دیگر می‌زند.

یکی از متخصصان توضیح داد: این موضوع نشان می‌دهد انزوا می‌تواند اثرات سوء برسلامت فیزیکی داشته باشد، یعنی مانع عملکرد سیستم عصبی پاراسمپاتیک می‌شود.

این امر نه تنها در دانشجویان خارجی دیده شده بلکه برای هر کسی که به یک کشور یا شهر جدید دیگری می‌رود و افرادی که در کشور خود منزوی می‌شوند نیز اتفاق می‌افتد

واضح است خانواده، دوستان و آشنایان و گذراندن اوقات فراغت با آنان اثرات مفیدی در سلامت جسم و روح انسان دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73297s, 19q