موهایتان را زیاد رنگ نکنید

۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۹ - کد خبر: 142226

سلامت نیوز: یک متخصص پوست و مو گفت: زیاد رنگ کردن موها با رنگ مو و پودرهای روشن کننده می‌تواند آسیب‌هایی را به پوست سر و مو وارد کند.

مهرداد ملک در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان اینکه زیاده‌روی در رنگ کردن موها توصیه نمی‌شود، گفت: بهتر است افرد از افراط در رنگ کردن موهایشان خودداری کنند.

این متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه رنگ موهای خوب انواعی هستند که تولید کارخانه‌های معتبر باشند، گفت: رنگ موی خوب رنگی است که استانداردهای لازم را داشته باشد.

ملک در ادامه با بیان اینکه روشن کردن موها به میزان زیاد توصیه نمی‌شود، گفت: زیاد روشن کردن موها با رنگ موها و پودرهای روشن کننده می‌تواند آسیب‌هایی را به پوست و مو وارد کرده و توصیه می‌شود افراد از آن خودداری کنند.

ملک با بیان اینکه تعداد دفعات رنگ کردن مو به جنس مو، نوع پوست و میزان حساسیت آن و ... بستگی دارد، گفت: افرادی که پوست و موی حساس‌تری دارند باید کمتر از رنگ موها استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر در استفاده از رنگ موها زیاده‌روی نشود و از انواع استاندارد آنها استفاده شود شاید چندان باعث ریزش مو نشود، درباره برخی باورهای نادرست مبنی بر اینکه رنگ کردن موها باعث استحکام مو می‌شود، گفت: رنگ کردن به هیچ وجه باعث استحکام موها نمی‌شود. اینکه برخی معتقدند با رنگ کردن مو میزان ریزش مو کمتر می‌شود، تفکر درستی نیست و شاید چون موها به رنگ روشن‌تری در می‌آیند، تصور می‌شود ریزش مو کمتر از قبل بوده است.

به گفته این متخصص پوست و مو رنگ کردن زیاد موها تاثیری بر سفید شدن زودرس موها نیز ندارد.

به گفته ملک برای تقویت و جلوگیری از آسیب دیدن موهای رنگ شده باید از شامپوهای نرم کننده، شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده و روغن‌های طبیعی مانند نارگیل، بادام، زیتون و ... استفاده کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17256s, 19q