اجرايي نشدن طرح پزشك خانواده مشكلات مديريتي دارد

۱۳۸۷/۱۰/۰۴ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 14226
اجرايي نشدن طرح پزشك خانواده مشكلات مديريتي دارد
مسعود پزشكيان در گفت‌وگو با ایسنا،، درباره طرح پزشك خانواده گفت: متاسفانه طرح پزشك خانواده اجرا نشده و هنوز براي استقرار اين قضيه مشكلات زيادي وجود دارد.

پزشكيان با انتقاد از دو متولي براي طرح پزشك خانواده با بيان اين‌كه از همان ابتدا اعتبار اجراي طرح در اختيار وزارت رفاه و تامين اجتماعي بود، اما اجرا به عهده وزارت بهداشت گذاشته شد، اظهار كرد: مساله داشتن دو متولي منجر به اجرايي نشدن چنين طرحي شده است.

اين عضو كميسيون بهداشت و درمان ادامه داد: در حال حاضر كميسيون بهداشت به دنبال اصلاح برخي قوانين مشكل‌ساز در جريان اجرايي كردن اين طرح است.

نماينده تبريز با بيان اين‌كه متاسفانه طرح پزشك خانواده در روستاها عملا اجرا نشده است و متوليان از اجراي آن ناتوان بوده‌اند، افزود: وقتي در روستاها وضع اين گونه است، اجرايي كردن اين طرح در شهرهاي بزرگ بعيد به نظر مي‌رسد.

عضو كميسيون بهداشت و درمان با تاكيد بر اين‌كه در اجراي طرح پزشك خانواده، مشكل قانوني وجود ندارد، اظهار كرد: در اجراي اين طرح مشكلات مديريتي و اجرايي وجود دارد و يك سري از كارها كه مي‌بايست براي اجرايي شدن طرح صورت مي‌گرفت، انجام نشد و روند مديريت نقش اصلي را در اجرايي نشدن طرح پزشك خانواده دارد.

به گفته پزشكيان موضوع مشكلات تامين منابع و اعتبار و اختلاف وزارتخانه‌هاي بهداشت و درمان و رفاه و تامين اجتماعي نيز مزيد بر علت شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1468s, 18q