عدم ازدواج جوانان سلامت خانواده را متزلزل مي کند

۱۳۸۷/۱۰/۰۵ - ۱۶:۴۸ - کد خبر: 14235
 عدم ازدواج جوانان سلامت خانواده را متزلزل مي کند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر" حسين ملک افضلي " در گشايش کنگره ملي سلامت در سالن همايشهاي رازي افزود: بر اساس مطالعات انجام شده در تهران 34درصد زنان و 50درصد مردان گروه سني 25تا 35سال مجرد هستند که اين آمار نگران کننده است .
وي با بيان اينکه تشکيل خانواده باعث افزايش سلامت روحي و رواني افراد مي شود، اظهار داشت : ضروري است مسوولان کشور تسهيلاتي را براي ازدواج جوانان فراهم آورند تا سلامت آنان تهديد نشود زيرا انسان محور توسعه است .
ملک افضلي نقش زنان را در ارتقاي سلامت خانواده امري مهم تلقي کرد و گفت :سواد نيز در اين زمينه بسيار موثر است و بعد از انقلاب اسلامي تحولي اساسي در وضعيت زنان کشور از جمله باسواد شدن آنان بوجود آمده است .
وي وضعيت جسمي زنان را نيز يکي ديگر از راههاي ارتقاي سلامت دانست و افزود:در سال 57 به ازاي هر 100هزار زن 200زن هنگام زايمان به دليل عفونت و خونريزي مي مردند که امروز اين آمار به 25مرگ و مير در 100هزار نفر زن کاهش يافته است .
ملک افضلي پوشش مراقبت هاي اوليه بويژه در روستاها را از اقدامات مهم وزارت بهداشت در راستاي افزايش سلامت مادران ذکر کرد و گفت : سالانه 550 هزار زن در دنيا هنگام زايمان مي ميرند که خوشبختانه با اجراي برنامه هاي تنظيم خانواده در ايران وضعيت خوبي از نظر سلامت مادران وجود دارد.
دکتر" امير عباس اميرخاني " مدير کل دفتر سلامت خانواده و جمعيت وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي نيز در اين کنگره به تلاشهاثي وزارت بهداشت در چند سال اخير در خصوص اجراي برنامه هاي وسيع سلامت مادران ، کودکان ، ميانسالان و سالمندان اشاره کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.82701s, 18q